Veronika Lálová: Tanec bez emocí jsou jen kroky

StarDance je pro Vás zcela nová zkušenost, co Vás na ní lákalo?

Nejvíce asi to, že poznám nové lidi. Bude to zábava a navíc je to nová pracovní zkušenost.

Jak Vám tanec zasáhl do života?

Mně zasáhl velice, tancuji totiž od sedmi let. Nejprve jsem začala klasicky – latina a standard. Později jsem se věnovala párové salse. Když jsem se s partnerem rozešla, bylo mi to hrozně líto. Tak jsem se rozhodla, že když to nejde v páru, tak to půjde sólo. Začala jsem i soutěžit, vyhrála jsem mistrovství České republiky. Pak jsem někde viděla peří a karnevalovou sambu, což mi učarovalo.

Kde se dá naučit karnevalová samba?

Začala jsem se ji učit v Čechách, ale následně jsem odjela na dva měsíce studijně do Brazílie. A teď, i když ještě na Univerzitě Karlově studuji hispanistiku, tak zároveň vedu kurzy samby, salsy a latiny.

Přála jste si tedy jako partnera nějaký divočejší typ?

Chtěla jsem herce nebo nějakého baviče, který se nebude před kamerou stydět a který mi navíc v tomto ohledu pomůže. Ale hlavně jsem si přála, aby to byl někdo pohodový, s kým můžu být kamarádka a s kým se budu na tréninky těšit.

Co pro Vás znamená tanec?

Vyjádření nějakého příběhu plného emocí. Tanec bez emocí jsou jen kroky. A v tomto musím říct, že nám to se Zdeňkem skvěle funguje. Kroky a technika jsou na mně, ale sestava a příběh je práce nás obou.

Jak se Vám se Zdeňkem zatím po prvních trénincích tančí?

Zdeněk se hodně moc snaží. Někdy mu říkám, ať už si odpočine, ale on je na sebe dost přísný. Na druhou stranu mě to těší, protože vidím snahu a velký zájem.

Je spíše typ na latinu, nebo standardní tance?

Původně jsem si myslela, že pro nás bude snadnější standard, ale je to přesně naopak. Roli v tom hraje i větší výškový rozdíl mezi námi, proto tomu musíme přizpůsobit držení těla. Uvidíme, je ale možné, že se během dalších tréninků tento pohled změní.

Tanci se věnujete od mala, ale dá tanec ve StarDance zabrat i profesionálovi?

Je pravda, že tréninky jsou opravdu intenzivní. Ne že by mě bolelo tělo, ale když trénujeme i večer, bývám hodně unavená. Vím, že musím pravidelně pít, jíst a občas si dát něco sladkého. Na což jsem ze začátku trochu zapomínala.

Projeví se Vaše vášeň k sambě i v choreografiích se Zdeňkem?

Karnevalová samba je na trochu jinou hudbu než párová. Je tam i jiné počítání, takže to asi ani nepůjde. Ale ještě uvidíme, kam se dostaneme. Třeba ve free-stylu bychom to mohli využít.

Jste zvyklá vystupovat na soutěžích, co Vy a přímý přenos?

Já se na přímé přenosy těším, ale zároveň mám samozřejmě strach. V živém vysílání jsem tančila dvakrát a trochu se mi začaly klepat ruce i nohy. A to jsem zvyklá běžně tančit před publikem. Ale moc se těším, až mě budou česat, líčit, budeme řešit šaty a podobné věci.

Máte se Zdeňkem v soutěži nějakou metu?

Chtěla bych, aby Zdeněk odešel ze soutěže spokojený v tom smyslu, že se naučil tančit. Zatím spokojený není, takže nejsem spokojená ani já.