Ceny Anděl 2012

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Přímý přenos udílení 22. výročních hudebních cen Akademie populární hudby z pražského Průmyslového paláce v areálu Výstaviště. Účinkují: L. Bílá, A. Langerová, V. Dyk, Debbie + Lipo, B. Carloff, skupiny Kryštof, Charlie Straight, A Banquet, Zrní a další. Moderuje Leoš Mareš. Režie M. Čech

Přímý přenos udílení 22. výročních hudebních cen Akademie populární hudby představí nejúspěšnější hudební počiny domácích interpretů roku 2012. Nadcházející ročník nepřinese v počtu a koncepci kategorií žádné změny. Ceny Anděl budou předány celkem v sedmi kategoriích. Dále pak bude udělena cena Deska roku za nejprodávanější album loňského roku a bude vyhlášena tradiční Dvorana slávy. Letošní novinkou bude udělování tzv. žánrových cen přímo v tomto přenosu formou cca třicetivteřinových předtočených klipů, které budou překlenovat živé hlasování porotců.

Přímý přenos je rozdělen na dvě části: hlavní program a po krátké pauze druhá část s udělením Dvorany slávy. Přímý přenos ze střední haly Průmyslového paláce v Areálu Výstaviště na Praze 7 je plánovaný na 16. března 2013 od 21.15 hodin na ČT1.

Koncepce slavnostního ceremoniálu je postavena na účasti nejvýznamnějších a nejpopulárnějších osobností hudební branže a jejich kvalitních hudebních počinech. V programu vystupují všechny kapely a interpreti živě. Předávání cen se ujmou známé osobnosti branže a odmoderují od představení kategorie po vyhlášení vítěze každou jednotlivou kategorii.

Ceny Anděl jsou českou obdobou světových cen Grammy. V celonárodním měřítku je tento projekt největší zdroj podpory hudební tvorby a to včetně podpory menšinových žánrů (Žánrové ceny APH – udílení 8. 3. 2013), jakými jsou jazz, folk, country, či world music a řada dalších.

Nominace na hlavní ceny

Skupina roku
Zpěvák roku
Zpěvačka roku
Objev roku
Album roku
Skladba roku
Videoklip roku

Nominace na žánrové ceny

Alternativní hudba
Elektronická hudba
Folk & Country
Hard & Heavy
Hip-hop & R’n’b
Jazz & Blues
Punk & Hard core
Ska & Reggae
World Music
» Podívejte se, jak dopadl minulý ročník

Přehrát video

Více na portálu ČT24

 • Andělé objevili Zrní. Cenám vévodil Kryštof

  16. 3. 2013

  Praha - Akademie populární hudby rozdala ceny za nejlepší hudební počiny loňského roku. Cenu za nejlepšího zpěváka si odnesl Vojtěch Dyk, nejlepší zpěvačkou je Aneta Langerová. Skupina Kryštof získala ocenění za skupinu roku a její Inzerát se stal nejlepším albem. Za objev roku akademici označili kapelu Zrní. Uveden do Síně slávy byl Pavel Bobek. Slavnostní večer měl "pod palcem" moderátor Leoš Mareš. Vystoupila mimo jiné zpěvačka Lucie Bílá, kapela A Banquet, Vojtěch Dyk a jeho B Side Band, Aneta Langerová nebo Charlie Straight.

 • Favority Andělů jsou Kryštof, Boris Carloff a Zrní

  18. 2. 2013

  Praha - Akademie populární hudby zveřejnila nominace na letošní Ceny Anděl. Favoritem je skupina Kryštof se šesti nominacemi. Boris Carloff, nedávný vítěz ceny Apollo, má nominace čtyři včetně jedné v žánrové kategorii. Kapela Zrní má dvě nominace mezi hlavními cenami a dvě nominace v cenách žánrových.

Diskuse diváků
 • Zdenek 23. 3. 2013 16:51

  Otazka

  Prosim vás jak se jmenoval ten umělec co pry spolupracoval s Kanye Westem?

 • drbas 18. 3. 2013 14:16

  V.Dyk

  Vojta Dyk.. nový Karel Gott se vším všudy.. ať v pozitivním slova smyslu, tak v negativ…

 • lucka 18. 3. 2013 14:07

  Toz ty prazdne zidle hned v prvni rade otresnee.Moderator taky nic moc zvuk pr…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 101 minut – Rok výroby: 2013 – L  HD
Žánr: Zábava
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Další zdroje
Související pořady