Podívejme se na sebe jinýma očima. Fascinovaně. Zkoumání lidského těla je nekonečná zábava. Víte, že: lidské tělo vyprodukuje za půl hodiny tolik tepla, že by přivedlo k varu asi 4 litry vody? Že naše srdce přečerpá za den až 10 tisíc litrů krve? Že v těle máme průměrně 12 kilogramů uhlíku? Že každou minutu se na světě narodí přibližně 255 dětí? Že každý člověk má svou jedinečnou vůni? Že na úsměv potřebujeme 17 druhů svalů, kdežto na zamračení 43? Možná netušíte, že každý otisk jazyka je jedinečný stejně jako otisk prstu.

Lidské tělo je prostě tak fascinující stroj, že nám stále nabízí stovky záhad a zajímavostí. Tajemství těla se mu proto bude věnovat od dětství až po stáří, přes duši až po uši. Neporadí divákům, které vitamíny brát na lepší zrak, ale prozradí, jak lépe vidět ve tmě. To je principem nové show. Přichystáno je mnoho pokusů pro diváky, co si můžou vyzkoušet jednoduše doma hned u televize. Bude jim k tomu stačit třeba krejčovský metr, jindy kolíček na prádlo a dalekohled či futra dveří.

„Po zkušenosti s pořadem Nejchytřejší Čech jsme se chtěli znovu zaměřit na zábavné objevování schopností lidského těla. Tajemství těla je zábavný pořad pro celou rodinu, který kombinuje talkshow s pokusy na vlastním těle. Diváci se mohou těšit na zábavná fakta o vlastním těle, mnohé pokusy si budou moci vyzkoušet sami doma, u některých to naopak výslovně nedoporučujeme,“ uvádí Michal Reitler, kreativní producent.

Petr Vacek
herec

Petr Vacek

* 1. 1. 1965