Pozor vysíláme

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 3  
Sdílet
| Poslat odkaz

Svět podle televize. Jak a o čem jsme vysílali? Ideální společnost? Předlistopadová televize se snažila jako nástroj propagandy vytvářet dojem, že její diváci žijí v ideální a harmonické společnosti. Nicméně i tehdy se vysílaly příspěvky o jevech, které se nevyhnuly ani socialistickému Československu

A tak se na televizních obrazovkách objevovaly reportáže a pořady o kriminalitě, kouření, alkoholu a později i o užívání drog. S odstupem času je zajímavé sledovat, jak televize dané problémy zpracovávala. Například v pořadech o zločinnosti se důsledně hlídalo, aby se nestala pro jiné návodem. Už proto, že pořady o kriminalitě byly velmi sledované. A vůbec se v nich nepřipouštěl možný neúspěch tehdejších kriminalistů. Alkohol a cigarety se dlouho ukazovaly nejen jako škodliviny, ale třeba i jako potřebné a někdy nedostatkové průmyslové zboží. Po roce osmdesát devět reportáže typu černé kroniky téměř ovládly zpravodajské relace komerčních televizí. A nastal trochu jiný problém. Mají ještě nějaký odstrašující efekt? A jak v jejich záplavě najít přínosnou formu vzájemné komunikace mezi občany a státními orgány?

Přehrát video

Diskuse diváků
 • Vendelín Prudil 2. 1. 2016 09:50

  Ten človíček

  Přemysl taky přežije v poho všechny režimy.

 • Adolf 31. 12. 2014 10:33

  :-D

  Návštěva Bushe byla pěknou ukázkou servility Veškrny a našich médií. Díky exšéfovi CIA se zava…

 • 17. 8. 2014 01:13

  Příspĕvek byl smazán kvůli porušení pravidel diskuse.

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2013 – ST
Žánr: Magazín
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu