Mimořádný koncert na podporu katedrály Notre-Dame. Česká filharmonie ve spolupráci se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu, Symfonickým orchestrem hl. m. Prahy – FOK, PKF a všemi kolektivními tělesy Národního divadla a Státní opery zahraje Stabat Mater Antonína Dvořáka pod taktovkou Tomáše Netopila.

Přímý přenos mimořádného benefičního koncertu z Rudolfina na podporu pařížské katedrály Notre-Dame.

Česká filharmonie ve spolupráci s dalšími pražskými orchestry – Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu, Symfonickým orchestrem hlavního města Prahy – FOK, PKF – Prague Philharmonia a všemi kolektivními tělesy Národního divadla a Státní opery – uspořádala benefiční koncert na obnovu katedrály Notre-Dame v Paříži. Na programu je Stabat Mater Antonína Dvořáka pod taktovkou hlavního hostujícího dirigenta České filharmonie Tomáš Netopila.

„Včera při sledování záběrů na hořící katedrálu Notre-Dame jsme cítili hluboké pohnutí a potřebu podpořit Francii při obnově jedné z nejvýznamnějších duchovních staveb Evropy. Ještě týž večer jsme se proto spolu s dalšími pražskými orchestry rozhodli uspořádat benefiční koncert v Rudolfinu s ikonickým národním duchovním dílem Stabat Mater od Antonína Dvořáka.“

David Mareček, generální ředitel České filharmonie

Napište nám