Předchozí díl | Následující díl

Pozor vysíláme

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 5  
Sdílet
| Poslat odkaz

Svět podle televize. Jak a o čem jsme vysílali? První díl cyklu se zaměří na úplný zrod televizního zpravodajství a publicistiky, nabídne nejstarší dochované reportáže, nestoři televizní žurnalistiky zavzpomínají na živé vysílání zpráv i na první odvážné reportáže a střety s mocnými své doby

Jak to všechno začalo. Cyklus „Pozor vysíláme“ chce divákům připomenout historii zpravodajství, publicistiky a sportu Československé a později České televize. Ukázat řadu dobových reportáží, které po svém odvysílání až do dnešních dnů ležely zapomenuty na filmových pásech pouze v archivu. A také připomenout témata, o kterých se zejména v Televizních novinách hovořilo nejčastěji, i témata, o kterých se ve své době v televizi nemluvilo naopak vůbec. Hned první díl cyklu se zaměří na úplný zrod televizního zpravodajství a publicistiky, nabídne nejstarší dochované reportáže, nestoři televizní žurnalistiky zavzpomínají na živé vysílání zpráv i na první odvážné reportáže a střety s mocnými své doby. Půjde o návrat do světa černobílých obrazů, kdy svět – i ten televizní – běžel o něco pomaleji a snad i klidněji.

Přehrát video

Diskuse diváků
 • Vendelín Prudil 2. 1. 2016 09:50

  Ten človíček

  Přemysl taky přežije v poho všechny režimy.

 • Adolf 31. 12. 2014 10:33

  :-D

  Návštěva Bushe byla pěknou ukázkou servility Veškrny a našich médií. Díky exšéfovi CIA se zava…

 • 17. 8. 2014 01:13

  Příspĕvek byl smazán kvůli porušení pravidel diskuse.

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2012 – ST
Žánr: Magazín
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu