Šmejdi

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 84  
Sdílet
| Poslat odkaz

Diskuse

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, na Divácké centrum ČT nebo použijte tento formulář.
 • Jan 22. 4. 2021 20:58 (!) Reagovat 0 +1 -1 0

  Achjo

  Ani se na to nedokážu dívat jak je mi z nich stydno...

 • MIREK Dorda 21. 11. 2015 22:05 (!) Reagovat 0 +1 -1 0

  skrýtí šmejdi

  Je velká škoda že ČOI je imunní a nezajímají je velké řetězce,vždy z výmluvou že na ně nemůžou,mám za to že ČOI funguje jen na malé podnikatelé,např.velké řetězce pravidelně mají jiná ceny na prodejnách než u pokladny,výmluva vžda stejná,máme spousta zboží a nestačili jsme to přecenit,hlavně že všichni stojí u pokladny a baví se,když něco řeknete tek se vám smějou,zakoupil jsem fotoaparát za neselých 9000Kč po vyfocení asi 13 snímků,nefungoval,,reklamace zamítnuta,ČOI s TÍM NIC NEMŮŽE,vědí dobře že se soudit nebudete,Panasonic má své právniky,vrchol byl jak sportisimo mi poslala zboží které slevnělo během obědnévky o 500Kě a s drzostí mi poslali visačku se slevněnou cenou za cenu zdraženou,v pondělí jsem v Kice v Ostravě zakoupil kancelářské křeslo a doma při rozbalení jsem zjistil že je požkozené,špinavé,chybí montážní balíček,po tel.domluvě jsem zajel 110km do Kiky s tím že budu mít připravené nové,opět požkozené,použité,přinesli třetí bylo plesnivé a čtvrté dopadlo stejně HRŮZA,už mám strach v něco nakupovat,Kika za dovoz požaduje 28 Kč za jeden km ale vám dají 6 Kč super,přicházíme o desetitisíce,stojí to šas a nervy a ještě jste posměchem prodavačů,,,,ZLATÍ ŠMEJDI

 • Ivana Hanusova 18. 11. 2015 14:01 (!) Reagovat 2 +1 -1 0

  Smejdi

  Ano,jsou to smejdi a chtelo by to zakon, ktery by jim cinnost zakazal. Ale na druhou stranu, proc tam ti lide jezdi? Vedi o tom, vsude se o tom mluvi, pise. Podle me tam jezdi protoze na pozvance vidi darek zdarma, atd. Kdyby tam lide prestali jezdit, prestaly by tyto pro ne ponizujici a stresujici akce. Kdyby ty penize radeji utratili za lazne ci kulturu. Je mi jich lito, ale proste tam nesmi jezdit.

 • Rak 21. 5. 2015 16:10 (!) Reagovat 0 +1 -1 0

  Šmejdi, no dobře jsou to šmejdi, ale

  je tu nějaký rozdíl mezi "šmejdy" a politiky? Myslím, že ne. Předražené produkty, které nemají lživě vychvalované vlastnosti, nesplněné sliby, lhaní a okrádání občanů, arogance a nátlak. Kde je rozdíl?

 • Václav 20. 3. 2015 16:28 Reagovat 0 +1 -1 0

  DRSNýýý

  Nemám slov,to vážně ještě funguje,tato zem je vážně pěkně ****,a každej na to jen čumí,děkuji moc České televizi za tento film....kdybych někoho ze šmejdu znal a někde ho potkal,tak nevím co bych udělal,ale asi by to nedopadlo dobře...

  Příspĕvek byl upraven redakcí kvůli porušení pravidel diskuse

 • Pavel 23. 2. 2015 11:03 (!) Reagovat 8 +1 -1 0

  Velké díky!

  Ačkoliv ještě zdaleka nepatřím mezi seniory, chtěl bych autorům tohoto filmu VELMI PODĚKOVAT, za jeho realizaci. Máme totiž povinnost chránit generaci našich starších spoluobčanů před takovýmito a jim podobnými šmejdy. Také věřím, že se na základě tohoto materiálu začne naše vláda touto otázkou intenzivně zabývat.

 • Marie Kadlcakova 25. 11. 2014 09:22 (!) Reagovat 0 +1 -1 0

  Predvadeci akce-3.12.2014 v 8.30 hod hotel garni ve Zline

  chtěla bych nahlásit predvadeci akci na 3.12.2014 v 8.30 hod firma ATDSERVISsro, která se kona v hotelu Garni ve Zline. Dekuji-Kadlcakova

 • iva 23. 11. 2014 19:04 (!) Reagovat 0 +1 -1 2

  smejdi aneb Dopravni podnik hl.m.Prahy, zrizovatel Magistrat

  Smejdi aneb Dopravni podnik hl.m.Prahy jehoz zrizovatel je Magistrat, chtel okradat 86 letou pani. Duvodem byla nezaplacena jizdenka. Dr.Sokol na dne? Smejdi - fenomen, kterym zije Ceska republika. Okradani senioru jako na bezicim pase se stale nedari zastavit. Ikdyz cela verejnost dala jasne najevo, ze nebude podporovat podvody a okradani duchodcu, koreny smejdu sahaji zrejme az do statniho aparatu. Navrh na exekuci padl nyni na 86 letou duchodkyni, o majetek ma prijit kvuli jedne jizdence nezaplacene dopravnimu podniku, jehoz zrizovatelem je Magistrat hl.m.Prahy. Jizdenka, v cene asi 6 kc povysena o 200 kc za pokutu, zurocena asi l kc ma byt duvodem, proc podal advokat Sokol jako zastupujici dopravni podnik navrh na exekuci. Ani timto navrhem vsak pribeh nekonci, majetek byl odhadnut na 1/10 jeho skutecne ceny, a protoze neni schopna se rizeni ucastnit, nedostala by evidentne nic ani z teto prodejni ceny po odecteni 207 kc, nebot ucet nema, kdyz s nim neni chopna ani disponovat. Na pocatku byl ovsem navrh na zaplaceni jizdenky v hodnote 6 kc za jizdu na cerno. Jeji vnucka vsak zije v zahranici, v Praze byt nemohla a na vyzve nebylo uvedeno ani spravne jmeno a adresa, povazovala to za omyl a vyzvu nekam zalozila. Na konci je navrh na exekuci, kterou resi jeji dcera, zrejme k nemilemu prekvapeni dopravniho podniku, Magistratu, pana Sokola nebo exekutora, ktery by si rad namastil svou kapsu. Jinak totiz tento stav nazvat nelze, kdyz je povysena jizdenka na letenku, se sluzbami spickoveho advokata k vymahani, pri ktere urad neni schopny ani zjistit adresu pro poslani vyzvy povinnemu s tim, aby se dany mohl k vyzve vyjadrit. Zatimco v prodejne se to nazyva kradez, i kdybyste vzali pouze l rohlik, okradani lidi dopravnim podnikem je zcela legalni, ba jeste vice, zlegalizovane uradem.

 • Monika Valouchová 28. 4. 2014 10:21 (!) Reagovat 0 +1 -1 2

  Úvěrová společnost

  Zajímalo by mě co na to úvěrové společnosti?Např.Home Credit,jak můžou dát staršímu důchodci takový úvěr?Pokud si vezme pracující člověk úvěr,tak zjištují platy a výdaje domácnosti.Jim to neetické asi nepřipadá.

  • Josef 30. 4. 2014 05:24 (!) Reagovat 4 +1 -1 0

   Úvěr pro důchodce...

   Tak důchodce má svůj důchod jistý, narozdíl od pracujícího! Ten neví, kdy může být vyhozen z práce a být bez peněz :-)))

 • Josef AmbroĹľ 28. 4. 2014 05:03 (!) Reagovat 6 +1 -1 0

  Tohle jsou skuteční šmejdi!!!

  Já jsem po vyjití školy v r. 1960 musel do zemědělství, protože moji rodiče měli hektary a museli vstoupit do JZD! Bratra mi tam v JZD Hůry(okres České Budějovice) v r. 1970 zabil nekrytý náhon traktoru ve 20 letech a měl vojenský pohřeb. Moji rodiče nedostali ani korunu odškodného, ba ani omluvu! Já nebyl pro komunisty ve vedení JZD kádr, protože mi sestra s rodinou odešla do NSR a pracoval jsem tam s maturitou na SZTŠ manuelně 30 let! Po sametu bolševici zahodili své stranické knížky a založili si ZD Hůry, které nechali zkrachovat a založili si s.r.o. SOW AGRO Hůry a dali nám restituční podíly jako pohledávky splatné do 10 let. Opět úmyslně zkrachovali a my o veškerý majetek vložený do družstva přišli! Oni si založili opět nové s.r.o. Farma Hůry a smějí se nám do obličeje! Nám byla vrácena pouze zdevastovaná pole, bez možnosti na nich hospodařit! Bohužel takové jednání jim umožnily špatné zákony dnešní demokratické republiky, které jsou určeny pro tuneláře a zloděje!

  • Vladimira 30. 4. 2014 19:12 (!) Reagovat 3 +1 -1 0

   tohle jsou skutecni smejdi

   to je me Vas pane uprime lito=moje rodina na tom byla podobne

  « | | 1 2 3 4 5 | | » (11)

Pošlete svůj komentář


 *

 *
E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.


 *

Položky označené * jsou povinné.

Sledujte diskusi e-mailem

Příspěvky zadané do diskuse vám budeme posílat na zadanou e-mailovou adresu. Na konci každé zprávy bude odkaz pro odhlášení.

 *

 *

Položky označené * jsou povinné.

Pošlete svou připomínku


 *

 *  *

 *

Položky označené * jsou povinné.

» Pravidla diskuse na webu České televize

» Nahlásit nevhodnou diskusi

Stopáž: 75 minut – Rok výroby: 2013 – P  ST  AD  HD
Žánr: Dokument
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Senioři nad 65 let mohou film zhlédnout zdarma při kterékoliv projekci v celé České republice.

Předváděcí akce a smlouvy na nich uzavírané patří k nejproblematičtějším formám prodeje v České republice. Manipulace, nátlak, ponižování a agrese zástupců společností vede k tomu, že si senioři často koupí zboží, které nepotřebují ani nechtějí. Produkty jsou navíc často nekvalitní a nesmyslně předražené. Splácení horentních sum prohlubuje bídu seniorů a je jednou z příčin, proč je na více než 70 000 důchodců uvalena exekuce.

Stáhněte si a podepište petici, která se staví proti těmto praktikám!
Další zdroje