První republika

Hodnocení seriálu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 705  
Sdílet
| Poslat odkaz

Jak vzniká seriál

Konkurz na roli Magdaleny

Obsadit roli hrdé, svérázné a moderní Magdaleny nebylo jednoduché. Do nejužšího výběru postoupila Veronika Kubařová a Veronika Nová a my jsme se jich zeptali, jak probíhal konkurz a čím je postava Vladimírovy partnerky zaujala.

Jak se nahrával soundtrack

Komponování hudby k seriálu je podle hudebního skladatele Davida Solaře velká alchymie a práce s emocemi. Co všechno může hudba podpořit, naznačit, jak ovlivní význam obrazu nebo zmate televizního diváka?

Příprava herců pro jízdu na koni

Jedním z úkolů, který na seriálové herce čekal, bylo naučit se jezdit na koni. Jak si s tím poradili představitelé bratří Valentů Jiří Vyorálek a Ján Koleník?

Lokace – zámek Ploskovice

Jako honosné sídlo zámožného cukrovarníka Škvora posloužil barokní zámek Ploskovice nedaleko Litoměřic. V čem je natáčení na zámku složité a jedinečné? Co filmaři použili, upravili nebo museli doplnit?

Lokace – zámek Slapy

Kde se točila svatební hostina Vladimíra a Magdaleny? Na jedné z nejoblíbenějších filmařských lokací, na slapském zámku, vytvořili filmaři luxusní hotel Polesí, pokoj Goldy v Ladylike nebo dobové lázně.

Jak se dělají trikové scény

Jak vznikaly bitevní scény, Podolí z roku 1920 nebo vila Škvorových? Co je to triková postprodukce a proč se bez ní výroba prvorepublikového seriálu neobejde?

Kostýmy

Čím se liší prvorepublikový oděv od toho dnešního? Jak se za první republiky oblékala vdaná žena z vyšší střední třídy a emancipovaná bohatá slečna? A proč se dámy tak často převlékaly?

Jak se hledají lokace

Podolská vila rodiny Valentů je ve skutečnosti Dajbychova vila nacházející se v Kutné Hoře. Jak se ji lokačnímu manažeru Petru Kalinovi, jehož úkolem je vyhledávání vhodných lokací, podařilo najít?

Rekvizity pro dobový seriál

Jak se vybírají vhodné rekvizity, které mají podtrhnout styl a náladu první republiky? Jaké instituce s filmaři spolupracují?

Lokace – filmový ateliér v Letňanech

Pojďte se s námi podívat do ateliéru v pražských Letňanech, kde jsou postaveny všechny interiéry vily rodiny Valentů a Vladimírův krejčovský salón! Jaké dekorační detaily vytvářejí prvorepublikový dojem a které působí romanticky?

Rozhovor s druhou režisérkou Johannou Steiger-Antošovou

Druhá režisérka Johanna Steiger-Antošová je specialistka na rodinné scény a na práci s dětmi. Jak se s dětmi pracuje a kdy je nutné na ně zakřičet? Kde děti vybíjejí a dobíjejí energii?

Jak se tvoří masky První republiky

Nalíčit a učesat herce pro dobový seriál zabere víc času, než si mnozí myslí. Navíc je potřeba jejich podobu pečlivě zaevidovat, aby byla vždy stejná, především v po sobě jdoucích obrazech.

Lokace – Cífkův statek v Třebízi

Kde našli filmaři vhodné místo pro statek rodiny Valentů a co hrálo roli při jeho výběru? Jak pomáhá původní nábytek nebo nevlídné počasí vytvářet potřebnou atmosféru?

Stopáž: 97 minut – Rok výroby: 2014 – P  D  ST  AD  HD
Žánr: Seriál
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání všech dílů najdete kliknutím na následující odkaz.

Související pořady