První republika

Hodnocení seriálu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 7  
Sdílet
| Poslat odkaz

Robert Urban

„Hned se mi vybaví, jak jsem poprvé viděl film Titanic a zamiloval se do období secese.“

Co se vám vybaví, když se řekne první republika?

Nevím proč, ale hned se mi vybaví, jak jsem poprvé viděl film Titanic a zamiloval jsem se do období secese. Takže se mi vybaví atmosféra dvacátých let, to krásné oblečení, ty dámy v nádherných robách a s nádhernými vlasy, vystupování, chování, elegance a noblesa. Ale to se bavím o těch vyšších vrstvách lidí, ti obyčejní neměli tak krásný život. Takže možná i ta veliká třídní rozdílnost.

Období první republiky je mnohdy idealizovanou dobou. Myslíte si, že seriál, který právě natáčíte, může toto vnímání změnit a tuto dobu ukázat více realisticky?

Klikněte pro větší obrázekMoje postava je z rodiny, která je z vyšších vrstev. My jsme nepoznali tu bídu a zatím jsme se ani nijak extra nedotkli té politické situace. Ale co jsem pročítal scénáře, tak si myslím, že tam jsou věci, které jsou hodně silné a jsou o prožívání bídy nebo osobních trápení. Nevím, jestli bude ta doba idealizovaná. Doufám, že to bude hlavně lidský příběh, který nebude vonět „umělotinou“ a bude živý. Snad to bude uvěřitelné a ne idealizované a snad vytvoříme nějaký obraz doby, který tak bude skutečně jako ona doba vypadat.

Mohl byste v několika větách popsat svoji postavu a její charakter?

Freddy Valenta je jeden z bratrů a nejmladší syn rodiny Valentů. Takový bonviván, má rád holky a líbí se mu všechno nové, je fanda do nových věcí a do technického pokroku. Myslím si, že je to hodně barvitá postava a moc mě to baví hrát.

Jaká je vaše oblíbená historická osobnost z období první republiky?

Tím, že dělám divadlo, je mi nejvíce blízká osobnost Karla Čapka.

Jaké jsou zatím vaše pocity z toho, že se podílíte na natáčení velkého dobového historického seriálu?

Jde o mou první televizní práci a zrovna na takto velkém seriálu. Dřív jsem dělal jenom divadlo a zatím mám z natáčení jenom ty nejlepší zkušenosti a podněty. Myslím si, že je tu skvělá parta lidí, kterým jde o to nejlepší. Oproti divadlu je to najednou živé, máte na sobě kostým, jste v dekoraci a není tak nutné se spoléhat na svou fantazii, protože to vidíte přímo před sebou.

Co pro vás zatím bylo během natáčení První republiky nejtěžší?

Nevím, jestli to nebude znít neskromně, ale zatím jsem se do takové fáze nedostal. Zatím je totiž všechno hrozně fajn.

Stopáž: 53 minut – Rok výroby: 2014 – D  ST  AD  HD
Žánr: Seriál
Nejbližší díly ve vysílání
Ztracený syn (1/22)

čtvrtek 17. 6. 2021

Lhář prolhaná (2/22)

úterý 22. 6. 2021

Milodary (3/22)

čtvrtek 24. 6. 2021

Související pořady