Kriminální seriál Clona vypráví příběh mladíka Romana (Kryštof Hádek), který chtěl odmalička točit filmy. Na vysněnou filmovou školu jej ale ani na několikátý pokus nepřijali. Z protekce se tak dostal k brigádě policejního fotografa. Jeho otec (Jan Hartl) totiž pracuje u dopravní policie a pětadvacetiletý Roman si tak místo studentských radovánek fotí dopravní nehody. Při jedné rutinní dopravácké akci se však cosi zvrtne. Banálně vyhlížející výjezd se změní v tragédii, při níž Romanův otec umírá pod koly projíždějícího automobilu, který okamžitě po nehodě zmizí. Roman zůstává sám se svou matkou (Taťjana Medvecká), končí s brigádou a celý svět se pro něj zastaví. Touží po pomstě a začíná analyzovat snímky a záběry, které jsou současně tragickým záznamem otcovy smrti…

Nejdříve pátrá na vlastní pěst. Časem se ale spojí s kriminální policií, konkrétně s oddělením v odlehlém traktu dopravního inspektorátu, kam chodíval se svým otcem na brigádu. Potkává zde majora Bártu (Viktor Preiss), sympatickou Nikolu (Vica Kerekes), mladého policistu Borka (Rostislav Novák) a zkušeného vyšetřovatele Tomáše (David Novotný). Tohle setkání mu později zachrání život a Roman se tak přidává k týmu jako policejní kameraman. Na rozdíl od dopravních nehod je jeho práce sice zajímavější, ale také o to nebezpečnější.

„Seriál Clona vznikal sedmdesát natáčecích dní, při kterých jsme vystřídali přes sto lokací, sto deset herců a padesát aut. Celkem se v Cloně objeví přes šest set komparzistů a díky náročným kaskadérským scénám také přes devadesát pět kaskadérů. Natáčeli jsme primárně v reálném prostředí. Štáb se tak dostal do vyhlášeného holešovického nočního klubu, na letiště v Roudnici nad Labem a Bubovicích, na Nákladové nádraží Žižkov, uzavřený úsek dálnice R7, depa pražského metra Háje, na policejní akademii v Modřanech, do Břevnovského kláštera, na Slapskou přehradu nebo do budovy bývalého Federálního shromáždění,“ přibližuje producent Clony Petr Bílek ze společnosti FilmBrigade, která seriál pro Českou televizi vyrobila. „Od začátku natáčení až po premiéru na televizní obrazovce je to přesně rok, což je shodou okolností i doba, po kterou se náš seriál odehrává. Začíná i končí v momentě, kdy si postava Kryštofa Hádka podává přihlášku na vysokou školu.“ doplňuje Petr Bílek.

Kupte si v eShopu