Pro jedenáctiletou herečku Nami nebo tenistku Nelly je tvrdá práce každodenní rutinou, snem i posláním. Dokumentární seriál, v němž šest dětí a jejich rodiče naplňují své touhy po úspěchu (2013). Režie J. Reinisch

V poutavém šestidílném dokumentárním seriálu Pot, slzy a naděje budeme svědky příběhů šesti více či méně nadaných dětí a jejich rodičů, kteří si skrze děti naplňují svoje nezrealizované sny. Budeme sledovat příběh neuvěřitelně vytížené jedenáctileté herečky a její aktivní matky, krasobruslařky, která trénuje v malém oddílu na velkém zimním stadionu, houslisty, který navštěvuje největší školu pro houslisty u nás, tenistky z rodného klubu slavného Radka Štěpánka, dívky ze Vsetína, která se touží proslavit jako modelka, a nadaných boxerů ze Žižkova, kteří trénují zadarmo, protože jejich rodiče nemají prostředky na to, aby jejich talent podpořili. Seriál sleduje děti z města i z venkova, všední život hrdinů, ale i klíčové okamžiky, které jim mohou změnit život. Talentová soutěž nemusí probíhat jen v záři reflektorů a televizních kamer, probíhá každodenně všude kolem nás.

Úvodní epizoda dokumentárního seriálu Pot, slzy a naděje představí první tři ze šesti dětí na jejich cestě za úspěchem. Snadno nadchnete dítě pro něco nového, ale dokážete ho u toho udržet? Jsou děti, pro které je tvrdá práce denní rutinou, snem i posláním. Tenistka Nelly z Karviné, vytížená herečka Nami i malí boxeři ze Žižkova si po škole zabalí tašku a odcházejí na trénink či zkoušku. Jdou tvrdě a odhodlaně za svým snem, stále jsou však na počátku dlouhé a obtížné cesty.

Stopáž43 minut
Rok výroby 2013
 ST AD HD