Dorota Nvotová jako sedmnáctiletá Ema na cestě mezi byty, postelemi a sny ve filmovém debutu Benjamina Tučka. Koprodukční snímek ČT.
Dále hrají: J. Hubinská, O. Vetchý, M. Kubaš, P. Kikinčuk, D. Batulková, L. Latinák, T. Vilhelmová, M. Issová A. Decastelo a další. Kamera A. Chundela. Scénář a režie B. Tuček (česko – slovenské znění).

Film vypráví o třech dnech života sedmnáctileté Emy. Ema je napůl žena, napůl dítě. Žije sama s matkou na sídlištní periferii velkoměsta. Otce nikdy neviděla, jen o něm sní. Střídá účesy i převleky, právě tak jako smýšlení o světě, který dosud nepřestal být hrou. Ema je velmi sama, ale rozhodne se být šťastná. Pro nalezení své osobité představy o štěstí je ochotná střídat partnery a říkat všem upřímně, co si myslí. Její bezelstná, ale urputná snaha přijít na kloub štěstí se mění v experiment s překračováním hranic a konvencí. Ale konce jsou bolestné... Ve filmovém debutu režiséra a scenáristy Benjamina Tučka postavu Emy ztvárnila mladá slovenská herečka Dorota Nvotová (oceněná na MFF v Soluni a na festivalu Oty Hofmana), její matku hraje Jana Hubinská (Český lev 2002), tajemnou postavu taxikáře bez taxíku Ondřej Vetchý.

Filmový debut režiséra B. Tučka získal Českého lva - Nejlepší herčka ve vedlejší roli (J. Hubinský) a D. Nvotová si odnesla ocenění z MFF v Soluni a festivalu Oty Hofmana.

Napište nám