Každý vede válku s každým, i láska je jen jiným slovem pro zápas. Film režiséra Vladimíra Michálka.
Režie: Vladimír Michálek. Scénář: Vladimír Michálek, Jáchym Topol. Hrají: Jan Čechtický, Klára Issová, Zuzana Stivínová, Vojtěch Pavlíček a další.

Křižovatka Anděl. Část pražského Smíchova, která se brzy stane minulostí. Ve vybydlených pavlačových činžácích s převážnou většinou romských obyvatel, v nonstop barech a hernách platí zcela jiná morálka, než jakou preferuje "slušná společnost".

Tady žije i feťák a zloděj Mikeš, který je odhodlán skoncovat s drogou, zvláště poté, co se zamiluje do nové sousedky Jany. Jenže nedokáže uniknout ze spárů kamaráda Lukeše a jeho dívky Káji. Později se s Kájou ocitá v Jižní Africe, kde se mu podaří "uvařit" mimořádně kvalitní drogu. Zaplete se kvůli tomu s místními gangstery a nezbývá mu nic jiného, než se rychle vrátit zpět na Smíchov. Ale ani zde nenajde klid...

Český film režiséra Vladimíra Michálka o lásce a závislosti byl natočen podle knihy Jáchyma Topola Anděl. Jáchym Topol se spolu s režisérem podílel i na scénáři. Hlavní roli Mikeše vytvořil Jan Čechtický, který je s Yardou Helešicem podepsán i pod hudbou k filmu. Další role režisér obsadil Klárou Issovou, Zuzanou Stivínovou, Vojtěchem Pavlíčkem, Pavlem Landovským a Evou Holubovou. Film se natáčel digitální kamerou, v podstatě obraz po obrazu. "Je to můj nejlepší film," říká Vladimír Michálek. "Herci začali točit 24. prosince a odžili v reálném čase a v reálném životě reálný příběh. Je nádherné vidět, jak vypadají na začátku a jak skončili. Nemuselo se vůbec maskovat, protože přibývala únava a jejich úsilí nabývalo na autenticitě."

Napište nám