Osobní dějiny 20. století zachycené rodinnou kamerou. Příběh Evy, která vzpomíná na statek ve Velichovkách a především na své rodiče, věrného tatíčka a přelétavou Lili (2003). Scénář a režie J. Šikl

Život každého z nás je nenapodobitelný a jedinečný. Cyklus Soukromé století vypráví autentické příběhy lidí založené na soukromých rodinných filmových archivech a představuje dějiny jako intimní lidské příběhy. Jejich intenzita osloví i druhé, protože to podstatné se odehrává v životě každého z nás.

Tatíček a Lili Marlén je volným pokračováním prvního dílu Král Velichovek. Příběh je vyprávěn pohledem malé Evy, která vzpomíná na statek ve Velichovkách a především na své rodiče: tatíčka a Lili. Život zachycený na soukromém archivním filmu je velmi intimním pohledem do vztahů uvnitř rodiny. Velichovky leží na česko-německém pomezí. Seisser byl zde úspěšným sedlákem a měl tři dcery. Nejstarší se jmenovala Lili. Lili byla krásná a temperamentní. Zamilovala do mladého lékaře z Prahy a prožila s ním několik velmi šťastných let. Na léta strávená pohromadě ve Velichovkách a v Praze vzpomíná malá Eva jako na nejšťastnější období svého života. A to navzdory tomu, že začala válka. V tu dobu si také malá Eva zamilovala populární válečnou píseň „Lili Marleen“, kterou si spojovala s matkou. Jenže sladký život v Praze Lili okouzlil, a tak se od rodiny postupně vzdalovala. Život Evy se upnul na otce, kterého nesmírně milovala a kterému neřekla jinak než „tatíček“. Konec války a nástup komunismu přinesly do rodinného života Evy další zvraty. Byly dramatičtější než celá prožitá válka.

Stopáž52 minut
Rok výroby 2007
 ST čb 4:3
ŽánrDokument