Nominační večer Českého lva

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 16  
Sdílet
| Poslat odkaz

Český lev slaví dvacáté narozeniny! Přímým přenosem slavnostního večera provedou Simona Babčáková a Jakub Žáček v doprovodu vokálního kvarteta The Swings. O ceny se budou ucházet tvůrci třiceti hraných filmů a patnácti dokumentárních filmů. Režie P. Vachler

Nominačním večerem jubilejního, dvacátého ročníku předávání filmových cen Český lev provedou Simona Babčáková s Jakubem Žáčkem. Hudební doprovod obstará vokální kvarteto The Swings. O ceny se budou ucházet tvůrci třiceti hraných filmů a patnácti dokumentárních filmů. Během večera budou vyhlášeny nominace a již tradičně bude rozdáno i šest sošek Českého lva v kategoriích Divácky nejúspěšnější zahraniční film roku 2012, Cena filmového portálu kinobox.cz, Cena za nejlepší filmový plakát, Cena filmových kritiků a teoretiků – Hraný film, Cena filmových kritiků a teoretiků – Dokumentární film, Cena Magnesia pro nejlepší studentský film. I tentokrát budou členové České filmové a televizní akademie hlasovat dvoukolově. Na nominačním večeru se představí v každé kategorii pět umělců. Druhým hlasováním v dalším kole projde do užšího výběru nominovaná trojice, představená na hlavním slavnostním večeru o měsíc později.

Nominace na ceny Český lev 2012

Nejlepší film

Nejlepší režie

Hlavní ženský herecký výkon

Vedlejší ženský herecký výkon

Hlavní mužský herecký výkon

Vedlejší mužský herecký výkon

Nejlepší scénář

Nejlepší kamera

Nejlepší hudba

Nejlepší střih

Nejlepší zvuk

Nejlepší dokumentární film

Nejlepší výtvarné řešení

 • Čtyři slunce – Jan Vlasák, Zuzana Krejzková, Zdeněk Klika
 • DonT Stop – Jan Vlček, Kateřina Coufalíková, Lukáš Král
 • Modrý tygr – Henrich Boráros, Juraj Horváth, Michal Strauss
 • Odpad, město, smrt – Kamila Polívková, Milan Býček, Jonáš Janků
 • Ve stínu – Jan Vlasák, Lukáš Král, Jarmila Dittrichová Konečná

Přehrát video

Více na portálu ČT24

 • Jan Budař a skláři z Nižbora odlévají České lvy

  9. 2. 2013

  Nižbor - Poslední sošky Českých lvů odlili skláři z Nižboru na Berounsku. Nyní budou filmařské trofeje dva dny chladnout a poté je čeká zdobení. Nejúspěšnější tuzemští tvůrci loňského roku je dostanou - v pořadí už po dvacáté - v sobotu 2. března. Galavečer bude moderovat herec Jan Budař. Za dvacet let se soška proměnila pouze jednou. Před dvanácti lety se o čtyři centimetry zmenšila a o polovinu zhubla. Od té doby se laureátům mnohem lépe drží. Pro nižborské skláře je výroba českých lvů prestižní záležitost. Podívejte se, jak sošky vznikají.

 • Český lev po nominacích: Porazí slunce stín?

  2. 2. 2013

  Praha - Je nad Čtyři slunce jasnější, že ve finále Českého lva za rok 2012 se bude nejvíce skloňovat pět filmů. Jejich názvy, které zazněly 2. února na nominačním večeru, ovšem nejsou nijak překvapivé.

 • Český lev naklonoval Budaře a prozradil první nominace

  23. 1. 2013

  Praha - Dvacetiny v roce 2013 slaví nejen Česká republika, ale i Český lev. Letošní ročník bude proto tak trochu bilanční, třeba už jen plakátem s "naklonovaným" moderátorem hlavního večera Janem Budařem ve dvaceti filmových rolích. Vítězové se ale vyhlašují až 2. března, nejprve, přesně o měsíc dříve, prozradí nominační večer, kdo má z loňských tvůrců, herců a filmů ke křišťálovým soškám Českého lva nejblíže. První nominace - mimo hlavní kategorie - už jsou známy.

 • Moderátoři dodají Českému lvu srdíčko i křeč

  19. 12. 2012

  Praha - "Já to dělám pro film a pro lidi, Simona zase pro peníze, hezky se to vyváží," slibuje Jakub Žáček moderátorskou vyváženost nominačního večera Českého lva. Jména těch, kteří budou mít sošky na dosah, oznámí spolu se Simonou Babčákovou. Vyhlášení vítězů svěřili organizátoři opět osvěčenému lvímu průvodci a chovateli čtyř Českých lvů Janu Budařovi.

Diskuse diváků
 • ee 25. 2. 2013 05:16

  STOP klara vytiskova

  vse se da skousnout, ale trapna vytiskova, ktera ze zahranici kopiruje (+jeji …

 • jakub S 24. 2. 2013 23:31

  k veÄŤeru

  A mÄ› se to lĂ­bilo. PÄ›knej nominaÄŤnĂ­ veÄŤer - v záplavÄ› kýčovytĂ˝ch a prvoplánov…

 • Josef Dorotej 24. 2. 2013 22:27

  ÄŚeskĂ˝ lev

  PříjemnĂ˝ veÄŤer s Ĺ™adou vynikajĂ­cĂ­ch umÄ›lcĹŻ. Jako vĹľdy skvÄ›lá Ester KoÄŤiÄŤková, …

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 101 minut – Rok výroby: 2013 – L
Žánr: Zábava
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Další zdroje
Související pořady