Přenos slavnostního koncertu v roce 1150. výročí příchodu sv. Cyrila a Metoděje.

V letošním roce 1150. výročí příchodu sv. Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu budou na koncertě účinkovat hudební tělesa a interpreti, kteří jsou propojeni a provázáni s letošními základními akcenty významného cyrilometodějského jubilea.

Pro ztvárnění duchovního mostu mezi východní a západní kulturou, což je jeden z cílů Večera lidí dobré vůle a poselství Velehradu vůbec, vystoupí Franco Vassallo, jeden z nejslavnějších italských barytonistů současnosti, sólista Národního divadla Roman Janál, Simona Houda-Šaturová, žádaná interpretka mozartovských postav ze Slovenska, a Kai Rüütel, mezzosopranistka z Estonska.

Účinkuje Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín, která zahajovala přípravy na oslavy cyrilometodějského jubilea v roce 2012 v Římě. Dále vystoupí sbor Stojanova gymnázia na Velehradě a základní dramaturgickou koncepci dotváří Hradišťan s Jiřím Pavlicou, který zhudebnil staroslovanské texty. V rámci koncertu zazní skladby s duchovní a historickou tematikou Antonína Dvořáka, Josefa Suka, Leoše Janáčka, Bohuslava Martinů, ale také současných skladatelů Petra Fialy, Jiřího Pavlici a dalších.

Večer lidí dobré vůle - Velehrad 2013 na sociálních sítích

Napište nám