Echo Febiofestu

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Přehrát video

Více na portálu ČT24

 • Chaplinová přijela do Prahy. Čeká ji cena za přínos filmu

  21. 3. 2013

  Praha - Největší hvězda letošního Febiofestu Geraldine Chaplinová dosedla na pražské letiště. Dcera legendárního komika na filmovém festivalu představí své dva nové filmy a převezme přitom ocenění za celoživotní přínos kinematografii. Často hrála složité postavy nezávislých moderních žen - ve snímcích slavných evropských i amerických režisérů. "Do minulosti se moc nedívám, žiju spíš tím, co bude dál. Zatím mám pořád zajímavé projekty. Měla jsem velké štěstí na filmaře, se kterými jsem pracovala," pronesla krátce poté, co vystoupila z letadla. Besedu s herečkou bude ČT24 přenášet zítra kolem poledne.

 • Peter Begányi ukazuje "hrdinskou" práci pracovníků muzea

  21. 3. 2013

  Praha - Výstava, 35minutový hraný debut režiséra Petera Begányie, uvidí diváci v rámci Febiofestu 21. března. Snímek zjednodušeně ukazuje, co se může stát během jednoho dne v muzeu. "Zajímavé je, že ve filmu hrají neherci společně s profesionály. Muzeum pro nás většinou znamená něco statického, kde se nic neděje, film je rovněž statický, ale odehraje se tam toho hodně. Situace těchto organizací je velmi složitá a lidé, kteří tam pracují, vytvářejí hodnoty, kterých si vlastně nikdo nevšímá. Film vznikal v souznění s animátorem Andrejem Kolenčíkem a mnou, vystudovaným dokumentaristou. Toto spojení se ve filmu do značné míry odráží, jsou tam skoro dokumentární scény i výtvarné záležitosti," řekl v rozhovoru pro ČT24.

 • Zdena Studenková: "Nezapomenou na mě ani příští generace"

  19. 3. 2013

  Praha - "I kdybych už nikdy nic nenatočila, budou mě každoročně všichni mít doma na televizních obrazovkách a nezapomenou na mě ani příští generace, což je velmi lichotivé," říká slovenská herečka Zdena Studenková. Objevila se totiž také ve filmu Marie Poledňákové S tebou mě baví svět, který se stal komedií století. Studenková byla dnes hlavním hostem Febiofestu.

 • Febiofest - Proti proudu závažně i s humorem

  19. 3. 2013

  Praha – Hostem dnešního Studia 6 byly Lucie Pemlová-Straková, která na festivalu Febiofest vede sekci Proti proudu, a indická režisérka Ajita Suchitra Veera, která v rozhovoru představila svůj snímek Balada o Rustomovi. "Sekce Proti proudu se nezaměřuje na žádnou jazykovou oblast, ale sdružuje filmy režisérů, kteří nějakým zásadním způsobem experimentují, pohybují se třeba na hranici mezi hraným a dokumentárním filmem nebo vizuální stránku silně stylizují a podobně. Za upozornění jistě stojí polský film Štvanice, válečné drama, které je v rámci tohoto žánru opravdu vynikající, dále bych doporučila irské Ticho či americký snímek Sběrač," zve na Febiofest Lucie Pemlová-Straková.

 • Ulrich Seidl: "Postupoval jsem vždy podle vlastních metod"

  18. 3. 2013

  Praha - Febiofest navštívil rakouský režisér Ulrich Seidl, který přijel uvést nový triptych Ráj, ve kterém se tři ženy pokoušejí nalézt jistou podobu štěstí. Do Prahy přijel s Margaretou Tieselovou, která hraje v první části s podtitulem Láska. Další vznikly rovněž v koprodukci s Německem a Francií a mají podtitul Víra a Naděje. Seidl promluvil na tiskové konferenci, kterou jste mohli sledovat živě na webu ČT24. Sestřih si můžete prohlédnout v tomto článku.

 • Febiofest mluví finsky

  18. 3. 2013

  Praha - Febiofest i letos věnuje značnou pozornost severské kinematografii. Konkrétně se tentokrát zaměřil na Finsko. V programu jsou melancholické komedie, road movies, historická dramata z období finské občanské války v r. 1918 i nekonformní úlety jako Iron Sky. Pilířem sekce je ale pocta režisérovi Aku Louhimiesovi, nekompromisnímu pozorovateli stinných stránek života ve Finsku. Aku Louhimies byl hostem Studia 6 ČT24.

 • Jerzy Stuhr z kultovní Sexmise oceněn na Febiofestu

  17. 3. 2013

  Praha - Polský herec a režisér Jerzy Stuhr je třetí osobností, jíž pražský Febiofest udělil cenu Kristián za přínos světové kinematografii. Stuhr se Febiofestu zúčastnil už jednou, a to před sedmi lety, kdy předával cenu Ladislavu Chudíkovi. Jeden ze sálů Cinestar Cinemas nyní uvádí čtyři Stuhrovy snímky včetně premiéry digitální verze legendární komedie Sexmise ze začátku 80. let, jež byla před pěti lety vyhlášena nejlepší polskou komedií století. Stuhr se stal nejlepším komediálním hercem.

 • Recept na Hollywood: kvalitní ingredience i kuchař

  15. 3. 2013

  Praha - Co má být dobré, musí být z kvalitních surovin. Podle britského producenta Jeremyho Thomase je recept na úspěch u filmu stejný jako v jiných oborech, třeba v kuchyni. Thomas patřil spolu s italským hercem Giancarlem Gianninim k prvním hostům dvacátého Febiofestu. Oba obdrželi cenu Kristián za přínos světové kinematografii, s oběma natáčela Česká televize.

 • Rytmy Balkánu pátrají po těle mrtvého vojáka

  15. 3. 2013

  Praha - Febiofest je v plném proudu. V rámci sekce Rytmy Balkánu mohou diváci navštívit projekci snímku Halimina cesta chorvatského režiséra Arsena Antona Ostojiče. Jde o příběh o ženě z Bosny, který po válce hledá ostatky svého syna, který zmizel a byl pohřben v jednom z hromadných hrobů. Nejprve však musí najít jeho pravou biologickou matku, kterou přes dvacet let nikdo neviděl... Film je přitom inspirován skutečným příběhem. V článku se můžete podívat na rozhovor o díle s jeho autorem.

 • Dvacet - je čas se vracet, říká si Febiofest

  14. 3. 2013

  Praha - Dvacetiny jsou ve festivalovém měření času poměrně vysoký věk, a proto se letošní, jubilejní ročník Febiofestu ohlíží nejen po nových filmech, ale i za svou dosavadní historií. Nejprve od 14. do 22. března v Praze a poté v dalších dvanácti českých městech a v ozvěnách i na Slovensku. Echo Febiofestu dolehne také do České televize a na web ČT24.

 • Porotu Febiofestu povede Věra Čáslavská

  11. 3. 2013

  Praha - Další osobností světové kinematografie, která na nadcházejícím mezinárodním filmovém festivalu Febiofest převezme cenu Kristián, bude italský herec Giancarlo Giannini, který se objevuje i v hollywoodských snímcích. Čestnou předsedkyní hlavní poroty bude sedminásobná olympijská vítězka Věra Čáslavská. Na tiskové konferenci v Praze to oznámil prezident přehlídky Fero Fenič.

 • Cena Kristián sbírá další filmaře. K Chaplinové přibyli hned tři

  27. 2. 2013

  Praha - Britský producent Jeremy Thomas, stvořitel filmových Beatles Richard Lester a polský filmař Jerzy Stuhr se na letošním Febiofestu připojí k herečce Geraldine Chaplinové - spolu s ní totiž trojice obdrží cenu Kristián za přínos světové kinematografii. Kulatý dvacáty ročník se bude v hlavní české metropoli konat od 14. do 22. března, přičemž ale bude pokračovat i v dalších krajských městech.

 • Z dortu k dvacetinám Febiofestu vyskočí Geraldine Chaplinová

  6. 2. 2013

  Praha - Filmový festival Febiofest se letos koná podvacáté a toto jubileum nenechává bez povšimnutí. Diváci se mohou mimo jiné těšit na návraty filmařů oceněných v uplynulých ročnících cenou Kristián. Přibude sekce věnovaná středometrážním filmům a velkou retrospektivu dopřejí pořadatelé finské kinematografii. A na oslavu přijedou i zajímaví hosté - prvním oznámeným je Geraldine Chaplinová, herečka a dcera Charlese Chaplina.

Stopáž: 2 minuty – Rok výroby: 2013 – P  ST
Žánr: Zpravodajství
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Další zdroje