Kde peníze pomáhají

Mobilní hospic Ondrášek

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Dětský mobilní hospic. Komu a jak pomohly finanční prostředky 14. ročníku sbírky Pomozte dětem. Režie Š. Kačírek

Projekt Dětský mobilní hospic je zaměřen na pomoc dětem, jejichž onemocnění není možné vyléčit a ocitají se v terminálním stavu. Dětský mobilní hospic slouží dětem, které si přejí setrvat ve svém domácím prostředí a stejně tak si toto přejí jejich rodiče. Projekt dětský mobilní hospic je prvním svého druhu v rámci celé České republiky.

Cílem je, aby děti, které trpí nevyléčitelným onemocněním, mohly zůstat ve svém vlastním přirozeném prostředí, kde to znají a mají rády. Smyslem péče je především to, aby dítě netrpělo bolestmi či jinými fyzickými obtížemi, aby dítě nestrádalo ani po stránce sociální, psychologické a duchovní. Závažná zdravotní situace dítěte je obtížná pro celou rodinu, péče je tedy poskytována nejen nemocnému dítěti, ale také všem členům rodiny tak, aby byla zachována přirozená vztahová síť.

Mobilní hospic Ondrášek získal ve 14. ročníku sbírky Pomozte dětem na svůj projekt finanční prostředky ve výši 349.000,- Kč.

Přehrát video

O projektu Pomozte dětem

Pomozte dětem je dlouhodobý charitativní projekt organizovaný společně Českou televizí a Nadací rozvoje občanské společnosti spojený s celonárodní veřejnou sbírkou zaměřenou na pomoc ohroženým a znevýhodněným dětem do 18 let. Hlavním cílem projektu je zvýšit kvalitu života dětí, vytvářet rovné příležitosti a podporovat práva dětí na život v rodině nebo v náhradním rodinném prostředí. Vzorem pro vznik sbírky byl projekt britské rozhlasové a televizní společnosti BBC Children in Need. Sbírka se těší i velké důvěře veřejnosti – podle každoročních průzkumů agentury STEM (poslední ze září 2011) je Pomozte dětem dlouhodobě nejznámější a nejdůvěryhodnější sbírkou v Česku. Sbírka tradičně vrcholí na Velikonoční pondělí, kdy Česká televize vysílá velký zábavný pořad, moderovaný Marcelou Augustovou a Tomášem Hanákem.

Každoročně je mezi potřebné děti rozděleno zhruba patnáct milionů korun. Během třinácti let bylo podpořeno 1 173 projektů a 172 643 dětí a rozděleno celkem 166 009 578 korun.

Diskuse diváků
 • JANA 28. 3. 2013 10:15

  jaba

  Patrik je můj nejlepší kamarád poznala sem ho v chuchli chodila jsem za ním na pokoj kaž…

 • Věra Schmidová 27. 3. 2013 19:16

  dost dobrý!!! hodně dobrý!!

 • Hana Lukešová 14. 3. 2013 07:21

  Filipovka

  Pořad se mi moc líbí, péče věnovaná dětem je báječná, je zjevné, že si to užívají dětí, ale i ten canist…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 6 minut – Rok výroby: 2013 – P  ST
Žánr: Dokument
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Oficiální stránky projektu
Další zdroje
Související pořady