Spolu se svými hosty a cimbálovou muzikou oslavil své životní jubileum populární moderátor (2015). Účinkují: V. Postránecký, Z. Czendlik, H. Holišová a další. Režie R. Petrenko

Jožka Šmukař šedesátiletý

Už nějaký ten pátek se moravský synek, zpěvák, vinař a folklorista Jožka Šmukař objevuje pravidelně na obrazovce veřejnoprávní televize v souvislosti s muzikou. Kdysi dávno to bylo s Moravankou Jana Slabáka, pak přišla Moravěnka a pořady Veselka s Moravěnkou u Fleků, poté další televizní nabídka jako Vyhrávala kapela a Česká muzika na Žofíně. Postupně se množina televizních pořadů rozrostla o další tituly: Vánoční posezení u muziky, Putování za písničkou, U muziky na Silvestra, Zpívánky, hudebně zábavný cyklus Vínečko… no a poslední řada s názvem Putování za muzikou.

Právě jeden díl z této řady věnovali autoři Jožkovým „kulatinám“, tedy jeho šedesátce dožité v pohodě a zdraví. Hlavní protagonista Putování si do jednoho z podzimních vydání pozval do renesančního domu U synků v Hustopečích své přátele, kamarády a neposlední řadě samozřejmě svou cimbálovou muziku se zpěvačkami Hankou Holišovou a Janou Otáhalovou.

U stolu plného vybraných zvěřinových pokrmů a skvělého vína se sesedli Jožkovi kamarádi: profesor Milan Šamánek, herec Václav Postránecký, kněz Zbigniew Czendlik, restauratér Pavel Bárta, myslivec Václav Šacl, no a tři výteční jihomoravští vinaři – Stanislav Mádl, František Mádl a Ctirad Králík.

Témata besed byla nasnadě – písničky, folklor, vinařství, myslivost, Jožkova televizní práce a řada dalších témat. Detaily se Jožkovi fanoušci dozví při sledování sobotního Putování za muzikou s podtitulem Jožka Šmukař „60“.

Atmosféru natáčení přibližují reportážní fotografie před první klapkou.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2015
 ST AD HD
ŽánrHudba