Čísla, rovnice, integrály, ale také štětce, tuž, barvy a další výtvarné pomůcky - to jsou poklady, které ovlivňují život českého matematika a výtvarníka Jaroslava Nešetřila

Obsah dílu

Přehrát vše

Z matematiky se vám točí hlava a naskakuje husí kůže? Po zítřejším Dobrém ránu změníte názor! Hlavním hostem totiž bude skvělý matematik a výtvarník, profesor Jaroslav Nešetřil, v jehož podání si čísla zamiluje snad každý, a proto je pro nás opravdovým národním pokladem.
I náš tradiční zlatavý mok s hustou pěnou, někteří považují za národní poklad, proto jsme pozvali Lukáše Provazníka, aby nám přiblížil nejzajímavější mezníky z historie piva a pivovarnictví.
A zlatou barvu mají i dýně, které nám tentokrát zpracují, jak k jídlu, tak i na obličej, Pavla Olbrzymková a Markéta Venyšová z Otevřené zahrady Nadace Partnerství.
Filmové novinky tentokrát představí Matúš Slamka. Petr Božek a téměř osmdesátiletá maratonská běžkyně Dana Elingerová, pozvou na závod Vokolo Priglu 2017.
Redaktorka Míša Migotová se ve čtvrtek vydá do Kostela Nanebevzetí Panny Marie, ve kterém ji Barbara Maria Willi ukáže, jak hrát a starat se o varhany, a současně pozve na festival Bachův varhanní podzim.
Takže budíky natáhnout, začínáme za minutu 6 na ČT2.

Stopáž150 minut
Rok výroby 2017
 L HD