V pondělí pohladí kapela Fleret vaši duši i uši, Míša Migotová oslaví Světový den rybářství stylově s prutem a podběrákem a pozveme na oslavu 150. výročí bitvy u České skalice.

Obsah dílu

Přehrát vše

Pondělní vysílání rozezní písně kapely Fleret, která přijde popovídat, co je nového. Nezapomeneme připomenout ani královnu lidovek a jejich dlouholetou spolupracovnici Jarmilu Šulákovou, která právě 27. června oslaví krásné 87. narozeniny.
K venkovskému životu obvykle patří i chov hospodářských zvířat. Ne každá slepice, králík nebo prase mají takové štěstí a dostanou se do rozumných podmínek domácího hospodářství. Velkochovy stále inklinují ke klecovým chovům, které ale zvířatům neposkytují vhodné životní podmínky. Za ty bojuje kampaň Konec doby klecové, kterou představí zakladatelka Společnosti pro zvířata ČR Dita Michaličková.
Na dědině bývají i naše kouzelné babičky, do jejichž receptářů nahlédneme společně s šéfkuchařem Honzou Rimplerem. Ten po jejich vzoru upeče třeba třešňovou bublaninu nebo uvaří meruňkové knedlíky (pěry) s perníkovým sypáním. …Mňam!
Českou Skalici čeká významné jubileum. Pruské jednotky po 150ti letech dají opět na frak rakouským vojákům. Česká Skalice si toto výročí připomene rekonstrukcí celé bitvy, na kterou vás samozřejmě pozvou spoluorganizátoři a členové 25. Praporu polních myslivců Martin Tichý, Jan Krmaš a Martin Libich.
A nezapomeneme ani na Světový den rybářství. Za každou dědinou totiž najdete malý rybníček, nebo bystřinku, kam se do ticha můžete vydat jen se svým prutem a podběrákem a v pondělí také s rybářem Josefem Foltýnem, kterému bude sekundovat naše redaktorka Míša Migotová.
A neměli bychom zapomenout ani na speciální sérii reportáží Petra Kotrly k 55. výročí založení brněnského studia České televize, kterou odstratujeme právě v pondělí.
Tak nezapomeňte vstát a ladit ČT2 v 5:59.

Chat

folkrocková hudební skupina

Fleret

V pondělí 27. června 2016


Stopáž150 minut
Rok výroby 2016
 L HD