Tam, kde jsou přátelé a láska, nalezneš jasnou cestu i ve tmě. Maďarský film.
Hrají: J. Csiszár, Y. Bozsiková, J. Matateková, A. Magyar, Á. Ócsváry, M. Berkeová, A. Fodorová, A. Nagyová, T. Somló a další. Scénář a režie Péter Tímár.

Mimořádný projekt a také první úspěšný pokus na celém světě o realizaci filmu, jehož děj mohou s pomocí unikátního komentáře sluchem vnímat i diváci, kteří jsou slepí.

Neúspěšní rockoví hudebníci, Ede a Zaki podepíší s ředitelkou Ústavu pro nevidomé smlouvu na vytvoření a nastudování hudebního představení. Oba si od projektu slibují něco jiného a s jeho realizací nakonec pomáhá bývalá tanečnice. Přitom se dívky i chlapci z ústavu vyrovnávají s "neznámým světem tance a hudby" a do představení zasahují také milostné vztahy...

Film natočil známý maďarský filmový tvůrce Péter Tímár (nar. 1950), který po studiu na Vysoké škole filmového a divadelního umění zaujal již svým debutem Zdravá erotika. Později natočil příběh z prostředí maďarské pop music Kinoklip, psycho-horor Než netopýr ukončí svůj let, komedii ze současnosti Dělej, máš babu, ale hlavně divácky úspěšné retro komedie Pusinky, 6:3. Jeho poslední snímek Show pro nevidomé na Maďarské národní přehlídce v Budapešti v roce 2001 získal Cenu za nejlepší zvuk (Tamás Márkus) a v témže roce na Moskevském mezinárodním filmovém festivalu v Moskvě režisér (Péter Tímár) obdržel Cenu FIPRESCI.

Napište nám