Rub a líc zvířecích mazlíčků

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 1  
Sdílet
| Poslat odkaz

Zjevné i skryté tváře moderní doby zkoumá Iveta Toušlová. Připravili: L. Marková, A. Vebrová, A. Derzsiová, J. Šajmovič, A. Müllerová a I. Toušlová

Říká se, že chce-li být člověk den šťastný, má koupit víno a pozvat přátele. Touží-li po 48 hodinách, měl by se oženit či vdát. A chce-li vrnět blahem pořád, má chovat psy. Možná na tom něco je, protože věrnými parťáky lidí jsou už 12 tisíc let. Hlídali domovy svých pánů, provázeli je na lovu, hráli si s jejich dětmi a ženy v dávných dobách dokonce kojily štěňata, tak moc si jich považovaly. A jak se ke zvířatům chováme dnes? A koho vlastně považujme za domácího mazlíčka? Právě o tom bude dnešní Rub a líc.

Protagonisté tohoto dílu

Zuzana Fialová
Zuzana Fialová

Zvířata nás mohou potěšit, dokonce i uzdravovat. Koně z našeho příběhu už byli určeni na porážku. Ale Zuzana Fialová takového nezvladatelného koně uchránila a teď s ním pomáhá postiženým dětem.

Vanda Hybnerová
Vanda Hybnerová

herečka

Vanda Hybnerová se rozhodla věnovat nemalou částku, aby uzdravila svého koně. Chov zvířat má však i svou odvrácenou stranu, chov výhradně pro peníze, množírny, kde zvířata žijí v nelidských podmínkách, kruté zápasy i pašování.

Osmany Laffita
Osmany Laffita

módní návrhář

Podle průzkumu má víc než polovina lidí u nás nějaké zvíře. A nemusí to být vždycky jen tradiční pes nebo kočka. Někdo má o mazlíčcích jinou představu. Uvidíte, jakého mazlíčka například chová módní návrhář Osmany Laffita.

Představíme vám taky dámu, jejíž byt se doslova hemží potkany. Podle ní ovšem patří mezi nejkrásnější tvory planety. A v neposlední řadě se dotkneme i nejtemnější stránky chovatelství – pašování zvířat. Každý rok je na světě nelegálně odchyceno až 38 milionů kusů!

Přehrát video

Obsah pořadu

Diskuse diváků
 • Pavel 27. 12. 2020 01:25

  Iveta Toušlová má velmi sexy černé šaty s zipem. Vyslovuje docela pečlivě.

 • Jarmil VepĹ™ek 8. 4. 2020 07:49

  Kdo bude pracovat na poli?

  NÄ›kdo musĂ­ dodat do tĂ© lednice potraviny! Kdo a kde je vyrobĂ­? MÄ›li byste nauÄŤ…

 • 21. 7. 2015 09:57

  Příspĕvek byl smazán kvůli porušení pravidel diskuse.

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 40 minut – Rok výroby: 2013 – P  ST  HD
Žánr: Vzdělávání
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Související pořady