Rub a líc

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 67  
Sdílet
| Poslat odkaz

Zjevné i skryté tváře moderní doby zkoumá Iveta Toušlová. Připravili: M. Jazairi, M. Rejžková, J. Šajmovič, A. Müllerová a I. Toušlová

Kuvajt, Bosna a Hercegovina, Chorvatsko, Albánie, Turecko, Kosovo, Makedonie, Irák, Afghánistán a nejnověji taky africké Mali. Do všech těchto míst jsme vyslali naše vojáky. Jen za letošek bychom za jejich účast na zahraničních misích měli zaplatit zhruba jednu a půl miliardy korun. Jsou to smysluplně vynaložené peníze? A co je to za lidi, kteří se do válkou ohrožených nebo sužovaných míst vydávají? Žoldáci, kterým jde o peníze, dobrodruzi potřebující adrenalin, odvážní muži a ženy zachraňující životy druhých s nasazením toho vlastního, anebo mají od všeho trochu?

Nabídneme vám příběh vojáka, který v Afghánistánu pohlédl zblízka do tváře smrti. Pod autem, které Ivan Vorel řídil, vybuchla nálož. Jeho kamarád zahynul a jemu lékaři dávali minimální šanci na přežití. Navštívíme taky ženu, jíž zahraniční mise vzala syna. Jeho život skončil pod lavinou bahna a kamení. Dozvíte se rovněž, jak vnímají opakované odjezdy svých blízkých do nebezpečí jejich rodiny. Snaží se jim tuto práci rozmluvit nebo si už zvykly? A co dámy v uniformě? Co jim pobyt v drsném prostředí dal a vzal? A jak následně přetavil jejich vztahy? Právě o tom bude dnešní Rub a líc.

Anketa

Vadí vám účast českých vojáků v zahraničních misích?

36 % 316 hl. Ano 5 % 47 hl. Ano, kvůli jejich ohrožení 6 % 55 hl. Ano, kvůli výdajům pro stát 50 % 445 hl. Ne 3 % 24 hl. Nevím Celkem 887 hlasů

Přehrát video

Obsah pořadu

Diskuse diváků
 • Jarmil Vepřek 8. 4. 2020 07:49

  Kdo bude pracovat na poli?

  Někdo musí dodat do té lednice potraviny! Kdo a kde je vyrobí? Měli byste naučit lidi znov…

 • 21. 7. 2015 09:57

  Příspĕvek byl smazán kvůli porušení pravidel diskuse.

 • František Toman 6. 4. 2015 20:28

  Sexy postava paní Toušlové

  Paní Iveta Toušlová má v upoutávce velice sexy oblečení, je fakt že na to má postavu. Musím u…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 41 minut – Rok výroby: 2013 – P  ST  HD
Žánr: Vzdělávání
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání všech dílů najdete kliknutím na následující odkaz.