Rub a líc

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 70  
Sdílet
| Poslat odkaz

Zjevné i skryté tváře moderní doby zkoumá Iveta Toušlová. Připravili: M. Jazairi, M. Rejžková, J. Šajmovič, A. Müllerová a I. Toušlová

Kuvajt, Bosna a Hercegovina, Chorvatsko, Albánie, Turecko, Kosovo, Makedonie, Irák, Afghánistán a nejnověji taky africké Mali. Do všech těchto míst jsme vyslali naše vojáky. Jen za letošek bychom za jejich účast na zahraničních misích měli zaplatit zhruba jednu a půl miliardy korun. Jsou to smysluplně vynaložené peníze? A co je to za lidi, kteří se do válkou ohrožených nebo sužovaných míst vydávají? Žoldáci, kterým jde o peníze, dobrodruzi potřebující adrenalin, odvážní muži a ženy zachraňující životy druhých s nasazením toho vlastního, anebo mají od všeho trochu?

Nabídneme vám příběh vojáka, který v Afghánistánu pohlédl zblízka do tváře smrti. Pod autem, které Ivan Vorel řídil, vybuchla nálož. Jeho kamarád zahynul a jemu lékaři dávali minimální šanci na přežití. Navštívíme taky ženu, jíž zahraniční mise vzala syna. Jeho život skončil pod lavinou bahna a kamení. Dozvíte se rovněž, jak vnímají opakované odjezdy svých blízkých do nebezpečí jejich rodiny. Snaží se jim tuto práci rozmluvit nebo si už zvykly? A co dámy v uniformě? Co jim pobyt v drsném prostředí dal a vzal? A jak následně přetavil jejich vztahy? Právě o tom bude dnešní Rub a líc.

Anketa

Vadí vám účast českých vojáků v zahraničních misích?

33 % 366 hl. Ano 8 % 86 hl. Ano, kvůli jejich ohrožení 8 % 93 hl. Ano, kvůli výdajům pro stát 45 % 494 hl. Ne 6 % 62 hl. Nevím Celkem 1101 hlas

Přehrát video

Obsah pořadu

Diskuse diváků
 • Pavel 27. 12. 2020 01:25

  Iveta Toušlová má velmi sexy černé šaty s zipem. Vyslovuje docela pečlivě.

 • Jarmil VepĹ™ek 8. 4. 2020 07:49

  Kdo bude pracovat na poli?

  NÄ›kdo musĂ­ dodat do tĂ© lednice potraviny! Kdo a kde je vyrobĂ­? MÄ›li byste nauÄŤ…

 • 21. 7. 2015 09:57

  Příspĕvek byl smazán kvůli porušení pravidel diskuse.

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 41 minut – Rok výroby: 2013 – P  ST  HD
Žánr: Vzdělávání
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání všech dílů najdete kliknutím na následující odkaz.