Předchozí díl | Následující díl

Echo Pražského jara 2012

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 10  
Sdílet
| Poslat odkaz

Kaleidoskop okamžiků, rozhovorů a postřehů z 67. ročníku mezinárodního hudebního festivalu

Přehrát video

Festival Pražské jaro trvá už tradičně od 12. května do 3. června. Pro většinu z nás ale není bohužel možné navštívit všechny koncerty a akce festivalu, protože je jich často i několik během jednoho dne. A právě proto je tady magazín Echo Pražského jara, který vás v 10 dílech seznámí se vším zajímavým, co se v průběhu festivalu koná, a navíc vás nechá nahlédnout i do zákulisí příprav, a hlavně vám zprostředkuje i rozhovory s významnými interprety, ke kterým bystese běžně vůbec nedostali. Jinými slovy sledováním Echa Pražského jara vám neunikne vůbec nic z tohoto festivalu.

Více na portálu ČT24

 • Na konci Pražského jara mají zásluhu i Šporclovy modré housle

  4. 6. 2012

  Praha- Poslední tóny letošního 67. ročníku mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro zazněly v neděli ve vyprodané Smetanově síni Obecního domu v Praze. Skladby Čajkovského, Dvořáka a Janáčka provedl Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK pod taktovkou Zdeňka Mácala.

 • Bělohlávek na Pražském jaru naposledy s orchestrem BBC

  20. 5. 2012

  Praha – Jedním z vrcholů letošního Pražského jara je vystoupení Symfonického orchestru britské BBC s dirigentem Jiřím Bělohlávkem. V Obecním domě pod jeho taktovkou zazní vůbec poprvé Sukova skladba Zrání. Bělohlávek se tak přitom s tělesem loučí. Na podzim se vrací k České filharmonii, pro kterou žádá více peněz. Prohlásil, že doufá, že ministr Kalousek dodrží slovo a zvýší filharmonikům mzdy.

 • Gruberová sklidila bouřlivé ovace

  20. 5. 2012

  Praha - Světoznámá sopranistka Edita Gruberová, která se po čtyřech letech vrátila na festival Pražské jaro, sklidila na včerejším koncertě velké ovace zcela zaplněné Dvořákovy síně pražského Rudolfina. Pětašedesátiletá slovenská zpěvačka, která se roku 1971 rozhodla pro emigraci a přesídlila do Vídně, zazpívala ukázky francouzské a italské opery.

 • Vídeňská filharmonie zdobí Pražské jaro

  15. 5. 2012

  Praha - Největším lákadlem letošního Pražského jara je koncert Vídeňské filharmonie, který se dnes večer uskuteční ve Smetanově síni Obecního domu. Jeden z nejvýznamnějších světových orchestrů bude řídit slavný dirigent a pianista Daniel Barenboim. Hostování prestižního tělesa je podle odborníků pro Prahu významnou hudební událostí. Ceny lístků na koncert dosahují až téměř pěti tisíc korun, jsou stejné jako na loňský koncert slavné Berlínské filharmonie.

 • Hudba Johna Cage se výborně tříští o historická letadla

  14. 5. 2012

  Praha  - Hlavní událostí na festivalu Pražské jaro je dnes netradiční koncert v Dopravní hale Národního technického muzea. Přímo mezi exponáty - zavěšenými historickými letadly, nablýskanými automobily a starými motocykly - zahraje Agon Orchestra pod vedením Petra Kofroně. Koncert připomene 100. výročí narození a zároveň 20. výročí úmrtí průkopníka nové hudby a estetiky, skladatele a experimentátora Johna Cage.

 • Pražské jaro se opět probouzí

  12. 5. 2012

  Praha – Pošestasedmdesáté začíná přehlídka hudebního umění. Mezinárodní hudební festival Pražské jaro opět otevírá své brány. Nabídne téměř padesát koncertů a šest operních představení. Festival zahájí jako tradičně Česká filharmonie Smetanovou skladbou Má vlast.

 • Rozezpívej plakát a přivítá tě Pražské jaro

  3. 5. 2012

  Praha - Mezinárodní hudební festival Pražské jaro vyhlásil na nových webových stránkách dvě interaktivní soutěže Zpívající plakáty. V první z nich si mohou lidé na internetu pomocí jednotlivých tónů rozezpívat vlastní verzi plakátů, nejlepší ze soutěžících získá zdarma lístky na atraktivní koncerty. O vstupenky se může bojovat i znalostním kvízem s melodiemi skladeb, které na festivalu zazní. 67. ročník největší přehlídky klasické hudby v Česku začíná už příští sobotu 12. května a končí 3. června.

 • Pražské jaro rozkvete s jazzovou hudbou

  20. 3. 2012

  Praha - Vedle klasické hudby nabídne letošní ročník mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro opět také jazz. V úvodní den festivalu se na Staroměstském náměstí představí skupina Brass Band Prague, která připomene hudební atmosféru New Orleans. Vstup na tradiční akci konanou jako součást Pražského maratonu je volný.

 • Pražské jaro mezi letadly a lokomotivami

  19. 3. 2012

  Praha - Přímo mezi exponáty v dopravní hale Národního technického muzea v Praze usednou 14. května návštěvníci koncertu 67. ročníku mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro. Netradiční koncert v podání Agon Orchestra pod vedením Petra Kofroně na neobvyklém místě připomene 100. výročí narození a zároveň 20. výročí úmrtí průkopníka nové hudby a estetiky, skladatele Johna Cage.

 • Pražské jaro 2012 se představuje

  12. 12. 2011

  Praha - Pražské jaro se příští rok uskuteční od 12. května do 3. června. Prodej vstupenek ze začátku provázely problémy, které zřejmě způsobilo přetížení rezervačního systému Colosseum. Přesto za prvních pět hodin prodeje na 67. ročník mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro utržili pořadatelé za vstupenky 2,25 milionu korun. Podle pořadatelů jsou počáteční problémy prodeje již vyřešeny. Lidé mohou lístky nakupovat nejen prostřednictvím festivalových webových stránek, ale i na více než 60 prodejních místech Pražského jara po celé republice.

Stopáž: 25 minut – Rok výroby: 2012 – P
Žánr: Publicistika
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Další zdroje