Své životní prohry házejte za hlavu, ale pro jistotu se mrkněte, kdo jde za vámi. Novinářka Ute Zikmundová vás seznámí s životy svých kamarádek, jejich partnerů a jejich dětí. Nový komediální seriál České televize. Hrají: J. Schneiderová, K. Kociánová, Z. Kajnarová-Říčařová, M. Písařík, F. Blažek, O. Vízner, F. Čapka, J. Sedláčková, M. Táborský, R. Jašków, L. Zedníčková a další. Scénář L. Konečná a M. Kopecká. Kamera J. Hruša. Režie J. Pecha

Znají se z pískoviště. Ute, Barbora, Johana, Arnoštka, Nikol a odvážný rocker Franta, který se nestydí přebalit dítě a zůstat s dcerou na otcovské dovolené. Každá z hrdinek má svůj dramatický příběh, který je doslova opsán ze života. Ute miluje otce svého dítěte, který ale žije s jinou. Arnoštka ujíždí na internetových diskusích a mateřských serverech a málem jí to stojí manželství. Barbora chce vytěsnit, kdo je skutečným otcem její maličké dcery, ale pravda ji stejně doběhne. Johana nechce lásku, která si vynucuje závislost a zjistí, že sex bez citu také není to pravé. Nikol by ráda otěhotněla, ale nedaří se jí to.

Životem svých kamarádek a jejich partnerů nás provede Ute, která vnitřním hlasem některé situace glosuje. Tím se do vyprávění dostává nový prvek, přinášející humor a nadhled. A ještě jedna věc vyřazuje Ententýky z většinové seriálové produkce současnosti, autorka Lucie Konečná napsala dialogy s mimořádnou lehkostí, vtipem a smyslem pro pointu.

Absolutně originálním prvkem je v rámci české seriálové tvorby interaktivnost Ententýků. Ute totiž založila blog, který plní svými články a diváci se už teď na něj mohou dostat a diskutovat tam o všem, co přináší život, potažmo seriál.

Třešní na poschoďovém dortu Ententýků je hudba kapely Chinaski. A ještě se sluší říct, že režii má v rukou Jan Pecha.

Stopáž57 minut
Rok výroby 2012
 P ST HD
ŽánrSeriál