Problémy v rodinách se prohlubují a nezávazné milostné avantýry neúprosně směřují ke katastrofám! Úspěšný český seriál o tom, že místo nahoře je pro každého někde jinde (2004). Hrají: O. Vetchý, B. Munzarová, M. Táborský, S. Stašová, B. Seidlová, T. Hanák, P. Jungmanová, V. Rašilov, K. Apolenářová, I. Novák, V. Freimanová, J. Somr, J. Schmitzer, V. Preiss, V. Cibulková, J. Lábus, V. Gajerová, L. Krbová, B. Klepl, L. Šteflová, R. Nižník a další. Kamera P. Polák. Režie K. Smyczek

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici
Starosti obyvatel našeho satelitního sídliště se dále prohlubují. Týká se to bohatých i nemajetných, mládeže i seniorů a také nejmenší Haničky, která musí šlapat ráno kilometry pěšky do školky. Lukešovi mají existenční potíže a definitivně na vlastní kůži pocítí, že tady nejsou vítáni. Problémy ale jsou i v jiných, navenek spořádaných rodinách a nezávazné milostné avantýry neúprosně směřují ke katastrofám. Hraje se o velké peníze a zákulisní boje nejsou vždy právě čisté. I dobře míněný skutek se může obrátit proti člověku a zrada číhá tam, kde by ji nikdo nečekal…

Obsah dílu

Redaktor Kadlec dostává od majitele listu Ouvína za úkol narychlo udělat reportáž o opilém soudci, Janouch na něj žárlí a ti dva se stávají úhlavními nepřáteli. Na vernisáži jistá paní Klimetská prosí našeho klavíristu Doskočila, aby začal učit její dceru na klavír, ale jde jí hlavně o milostnou avantýru. Doskočil u ní zůstane přes noc - díky tomu se ovšem ztratí jeho duševně nemocný otec. Doskočil to má za zlé Lukešovým, kteří slíbili se na tatínka podívat a údajně zapomněli zamknout, na vině je ovšem sousedka Veselá. Starý pán dokonce napadl malou Haničku Lukešovou, nakonec ho najdou na dně prázdného bazénu. Sousedé velmi tlačí na Doskočila, aby dal tatínka do domova důchodců.
Milan usiluje o Martinu, ale ta se odmítne s ním líbat, také poměr spolužačky Andreji s ženatým Rokytou pokračuje.
Paní Lukešová pracuje v laboratoři - vymáhá z dealera lék mukozalin, který patrně potřebuje na uklidnění.
V sousedství satelitu hrozí otevření starého lomu. To by znehodnotilo zdejší pozemky a proto Rokyta pověřuje svého nohsleda Fiřta, aby donutil majitele lomu k prodeji.
Kadlec odmítá nabídku Ouvína, aby jel místo něj na stáž do Francie. Odmítl to kvůli své ženě - a proto musí cítit jako podraz, když se dozví, že ona to přijala.

Stopáž52 minut
Rok výroby 2004
 ST 4:3
ŽánrSeriál