Do práce

22. květen 2012

Obsah dílu

Adam a filharmonie — Pracovní návyky — Igráček: znovuzrození — Jana ve fastfoodu — Pracovní život Heleny Štáchové

Části dílu

00:40
Adam a filharmonie
  Adam Blažek je od narození nevidomý. Do vínku ale dostal absolutní sluch a lásku k hudbě. Hraje na klavír, flétnu, zpívá. A před časem si splnil svůj životní sen, když vystoupil s Janáčkovou filharmonií. Pracovní terminologií bychom řekli, že slibně nastartoval kariéru. A to je mu teprve sedmnáct!
  07:14
  Pracovní návyky
   Dochvilnost, spolehlivost, pracovitost, to jsou vlastnosti, kterých si zaměstnavatelé cení. Vyplatí se získávat první pracovní návyky třeba už v teenagerovském věku? Dá se na tom později stavět?
   09:02
   Igráček: znovuzrození
    Pamatujete na Igráčky? Legendu mezi hračkami v době před revolucí. Po pádu komunistického režimu se po nich slehla zem. Oblíbené figurky odsoudila téměř k zapomnění vlna nových hraček ze Západu. Ovšem objevila se firma, která chce Igráčka přivézt znovu k životu. A zdá se, že Igráček vrací úder.
    16:11
    Nabídka pracovních míst
     16:32
     Jana ve fastfoodu
      Nemáte celou hodinu na oběd? Tlačí vás čas, nestíháte své povinnosti, ale žaludek hlásí, že máte hlad? Pak asi zvolíte fastfood – rychlé jídlo. A během chvilky máte jídlo před sebou. Jana vyzkouší, jaké to je v takovém fofru jídlo připravit.
      22:40
      Pracovní život Heleny Štáchové
       Loutkoherečka, zpěvačka, scenáristka, režisérka, dabérka a od roku 1996 ředitelka loutkového Divadla Spejbla a Hurvínka. To je Helena Štáchová. A tady jsou její pracovní postřehy.
       Přehrát celé video
       Stopáž26 minut
       Další díl
       29. květen 2012

       Napište nám