Aby dluhy nebolely

Začít znovu a lépe

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Praktické rady pro lepší hospodaření s osobními i rodinnými financemi a doporučení, jak se orientovat v nabídkách renomovaných peněžních ústavů i pochybných obchodních společností

Začít po oddlužení znovu a lépe

V případě nesplácení je pro dlužníka rozhodující, zda má jednoho nebo několik věřitelů. Je-li věřitel jen jeden, řeší se platební neschopnost exekučním řízením. Pokud je však věřitelů více, dochází k řízení insolvenčnímu, na jehož konci se nabízí možnost oddlužení. Jak insolvenční řízení probíhá?

Po úspěšném podání insolvenčního návrhu soud rozhodne během několika hodin a následně vydá tzv. vyhlášku o zahájení insolvenčního řízení, která je zveřejněna v insolvenčním rejstříku. Ten je veřejně přístupný na internetu. Uveřejnění v tomto rejstříku má i své výhody: zablokuje všechny věřitele a exekuce. Je tudíž v zájmu dlužníka, aby podal návrh k insolvenčnímu řízení sám, zároveň s návrhem na oddlužení.

Pokud soud návrhu na oddlužení vyhoví, věřitelé už jej nemohou nijak zvrátit, ovšem rozhodují o tom, jakým způsobem bude oddlužení provedeno.

Na oddlužení však nemá nárok každý, kdo o něj požádá. Soud velice pečlivě zkoumá, zdali oddlužení povolí nebo ne. Jednou z podmínek oddlužení pak je, že dlužník musí v určitém intervalu splatit 30 % dlužné částky.

Přehrát video

Diskuse diváků
 • dluhy.org 15. 5. 2013 20:53

  www.dluhy.org

  Dluhy.orgHlavní stránka

 • Oddlužení 2. 12. 2012 19:10

  http://www.oddluzeni-oddluzeni.cz/ http://www.insolvence-insolvence.cz/ http…

 • Blanka Štěrbová 22. 9. 2012 13:54

  splátkový kalendář

  Chtěla bych vědět, zda je nutné dodržet v té finanční výši, jak byl stanoven., aniž by došlo …

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 8 minut – Rok výroby: 2011 – P
Žánr: Vzdělávání
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu