Aby dluhy nebolely

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 11  
Sdílet
| Poslat odkaz

Praktické rady pro lepší hospodaření s osobními i rodinnými financemi a doporučení, jak se orientovat v nabídkách renomovaných peněžních ústavů i pochybných obchodních společností

Půjčka zadarmo, ale jen naoko

První díl seriálu o financích nese název „Buď teď, anebo nikdy“ a riziko potencionálního zadlužení bere od píky – tedy od prvního impulzu proč a u jakého ústavu si lidé půjčku pořizují. Hromada letáků, billboardů a reklam o extrémně výhodných úvěrech totiž denně každého z nás obklopují a volba se stává čím dál těžší, jsou-li ve hře emoce. Na co je potřeba dát si pozor?

„Tvůrci reklam bývají často velcí profesionálové a o naší psychice toho hodně vědí,“ upozorňuje v seriálu přednosta psychiatrické kliniky Jiří Raboch. Banky, nebankovní úvěrové nebo leasingové společnosti, nebo dokonce podomní obchodníci nabízejí v reklamách „výhodný“ úvěr. Jak je to však s touto výhodností ve skutečnosti?

Jak vybrat správný finanční produkt, na co si dávat pozor a co znamenají různé termíny v úvěrových smlouvách, které žadatelům málokdo bez požádání vysvětlí, ale které ovlivňují celé roky splácení?

Motto dílu:

Buď hned nebo nikdy!
Je potřeba mít na paměti, že: Úkolem každé reklamy, i té na finanční produkty, je informovat zájemce o příjemných a zajímavých stránkách a výhodách nabízeného zboží. A na vás samotných je, abyste se opravdu aktivně zajímali také o stránky méně příjemné a o rizika, která vám hrozí. Neexistuje totiž produkt, který by je neměl.

Přehrát video

Diskuse diváků
 • dluhy.org 15. 5. 2013 20:53

  www.dluhy.org

  Dluhy.orgHlavní stránka

 • Oddlužení 2. 12. 2012 19:10

  http://www.oddluzeni-oddluzeni.cz/ http://www.insolvence-insolvence.cz/ http…

 • Blanka Štěrbová 22. 9. 2012 13:54

  splátkový kalendář

  Chtěla bych vědět, zda je nutné dodržet v té finanční výši, jak byl stanoven., aniž by došlo …

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 8 minut – Rok výroby: 2011
Žánr: Vzdělávání
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání všech dílů najdete kliknutím na následující odkaz.