Aby dluhy nebolely

Dvakrát měř...

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Praktické rady pro lepší hospodaření s osobními i rodinnými financemi a doporučení, jak se orientovat v nabídkách renomovaných peněžních ústavů i pochybných obchodních společností

Před zadlužením dvakrát měř

Zvolit si v případě zájmu o půjčku správného poskytovatele je v dnešní záplavě reklam na finanční produkty úkol nesnadný. Na co by si každý zájemce měl dát pozor ještě před podpisem smlouvy, o jaké parametry by se měl u finančního produktu zajímat nejvíce a jak by měl ideálně řešit případné problémy se splácením?

Při sledování reklamy by měl mít každý občan na mysli, že v oblasti finančních služeb, podobně jako v jiných oblastech, jde poskytovatelům těchto služeb především o zisk. Kvalita a důvěryhodnost poskytovatelů je však různá a především nebankovní společnosti potenciálním zájemcům o půjčku často záměrně zatajují nejdůležitější informace. Na co si tedy dát při podpisu smlouvy pozor? Proč není výše úroku tím nejdůležitějších parametrem výhodnosti půjčky?

Výběr správného věřitele se projeví mimo jiné i v situaci, kdy dlužník není schopen splácet své závazky. „Banka či jiný seriózní věřitel je připraven na to, že se klient může dostat do problémů se splácením, a má připravenu řadu opatření, která po dohodě s klientem mohou situaci pomoci řešit,“ potvrdí v seriálu advokát Ivo Jahelka.

Další zásadou je, že při žádosti o půjčku by měli být seriózní nejen věřitelé, ale i žadatelé. Jako trestný čin je proto bráno záměrné zamlčování či nepravdivé tvrzení o vlastní finanční situaci, a to i když věřiteli nevznikne žádná újma.

Motto dílu:

Před zadlužením dvakrát měř

Je potřeba mít na paměti, že: Při sledování reklamy by měl mít každý na mysli, že kvalita a důvěryhodnost poskytovatelů je různá. Výše úroku není vždy tím nejpodstatnějším kritériem výhodnosti. Výběr správného věřitele se projeví mimo jiné i v situaci, kdy dlužník není schopen splácet své závazky.

Přehrát video

Diskuse diváků
 • dluhy.org 15. 5. 2013 20:53

  www.dluhy.org

  Dluhy.orgHlavní stránka

 • Oddlužení 2. 12. 2012 19:10

  http://www.oddluzeni-oddluzeni.cz/ http://www.insolvence-insolvence.cz/ http…

 • Blanka Štěrbová 22. 9. 2012 13:54

  splátkový kalendář

  Chtěla bych vědět, zda je nutné dodržet v té finanční výši, jak byl stanoven., aniž by došlo …

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 8 minut – Rok výroby: 2011 – P
Žánr: Vzdělávání
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu