Aby dluhy nebolely

Opravdu konec?

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 3  
Sdílet
| Poslat odkaz

Praktické rady pro lepší hospodaření s osobními i rodinnými financemi a doporučení, jak se orientovat v nabídkách renomovaných peněžních ústavů i pochybných obchodních společností

Opravdu konec všem dluhům?

Věřitelé se i po oddlužení velice často zajímají o další osud dlužníků a předpokládají, že se jim vzhledem k tomu, co prožili, ještě nějakou dobu nebude finančně dařit nejlépe. Ve chvíli, kdy tomu tak není, mohou věřitelé nabýt dojmu, že dlužníci část svého majetku během procesu oddlužení zatajili. Co jim hrozí v případě odhalení takového chování?

Na základě návrhu některého z věřitelů může dlužníkům soud během 3 let po oddlužení odejmout již přiznané osvobození od dluhů. Za jistých okolností se tak tedy mohou dlužníkovi původně odpuštěné dluhy vrátit zpět.

Minulost však pronásleduje dlužníka, který úspěšně prošel oddlužením, také v další oblasti, a to pokud bude v budoucnosti žádat o nové půjčky. Informace o jeho dluzích totiž zůstávají v insolvenčním rejstříku ještě 5 let po rozhodnutí o oddlužení a mohou nepříznivě ovlivnit rozhodnutí budoucích věřitelů, zda půjčku poskytnout.

Motto dílu:

Je všem dluhům konec?

Je potřeba mít na paměti, že: Pokud si dlužník krátce po oddlužení začne „žít na vysoké noze“, může tím vyvolat podezření u svých bývalých věřitelů. Ti se mohou proti takovému chování ozvat, a pokud dlužník při oddlužení podváděl, hrozí mu ještě 3 roky od rozhodnutí o oddlužení postih. Věřitelé mohou nahlédnout do insolvenčního rejstříku, aby zjistili dlužníkovu minulost.

Přehrát video

Diskuse diváků
 • dluhy.org 15. 5. 2013 20:53

  www.dluhy.org

  Dluhy.orgHlavní stránka

 • Oddlužení 2. 12. 2012 19:10

  http://www.oddluzeni-oddluzeni.cz/ http://www.insolvence-insolvence.cz/ http…

 • Blanka Štěrbová 22. 9. 2012 13:54

  splátkový kalendář

  Chtěla bych vědět, zda je nutné dodržet v té finanční výši, jak byl stanoven., aniž by došlo …

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 8 minut – Rok výroby: 2011 – P
Žánr: Vzdělávání
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu