Aby dluhy nebolely

Pět dlouhých let

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Praktické rady pro lepší hospodaření s osobními i rodinnými financemi a doporučení, jak se orientovat v nabídkách renomovaných peněžních ústavů i pochybných obchodních společností

Pět dlouhých let splácení

Možností, jak se zbavit svých dluhů, se nabízí hned několik, a to v závislosti na výsledku insolvenčního řízení. V případě oddlužení může dojít buď k jednorázovému prodeji dlužníkova majetku, anebo přijde na řadu splátkový kalendář. Jaké jsou výhody a nevýhody této formy oddlužení a jaká pravidla je přitom třeba dodržet?

Při splátkovém kalendáři dlužníkovi hrozí, že v průběhu pěti let zaplatí mnohem více než oněch povinných 30 % dlužné částky, stanovených při oddlužení. I zde ovšem existují výjimky, kdy může být pětileté období zkráceno. K tomu dochází v případě nedodržení podmínek, nebo pokud se dlužníkovi podaří splatit celou dlužnou částku ještě před ukončením lhůty.

Pokud se dlužník rozhodne splátkový kalendář obejít tím, že zatají jakékoliv příjmy, bude v závěru zklamán. „Dar nebo dědictví dlužník nesmí bez souhlasu insolvenčního správce odmítnout,“ vysvětlí právní podstatu věci v seriálu Ivo Jahelka. Jinými slovy, dlužník se nemůže rozhodnout, že raději nabízený majetek odmítne, než by připadl věřiteli.

Motto dílu:

Pět dlouhých let v oddlužení

Je potřeba mít na paměti, že: Oddlužení může probíhat formou prodeje majetku dlužníka, nebo pětiletým splátkovým kalendářem. Ten je stanoven jasnými podmínkami, avšak na jeho konci můžete zaplatit více než stanovených 30 % částky. Pokud máte možnost získat dědictví či dar, nemůžete to zatajit či odmítnout.

Přehrát video

Diskuse diváků
 • dluhy.org 15. 5. 2013 20:53

  www.dluhy.org

  Dluhy.orgHlavní stránka

 • Oddlužení 2. 12. 2012 19:10

  http://www.oddluzeni-oddluzeni.cz/ http://www.insolvence-insolvence.cz/ http…

 • Blanka Štěrbová 22. 9. 2012 13:54

  splátkový kalendář

  Chtěla bych vědět, zda je nutné dodržet v té finanční výši, jak byl stanoven., aniž by došlo …

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 8 minut – Rok výroby: 2011 – P
Žánr: Vzdělávání
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu