Aby dluhy nebolely

Není oddlužení jako oddlužení

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Praktické rady pro lepší hospodaření s osobními i rodinnými financemi a doporučení, jak se orientovat v nabídkách renomovaných peněžních ústavů i pochybných obchodních společností

Není oddlužení jako oddlužení

V případě, kdy dlužník není schopen splácet své závazky, přichází často na řadu insolvenční řízení. Na jeho konci je pak rozhodnutí soudu o tzv. oddlužení. To však může mít různý průběh a dlužník musí splnit hned několik podmínek, pokud o něj stojí.

Poradit si s problémy vzniklými při nesplácení dluhů není jednoduché. Pro dlužníka, který dosáhl téměř až na samotné dno a který není při sebelepší vůli schopen splácet, však existuje možnost v podobě tzv. oddlužení.

Jak prozradí seriál Aby dluhy nebolely, jednou z variant oddlužení je prodej majetku. O něj však může přijít kromě samotného dlužníka i jeho partner či manžel. Jakým způsobem je možno se proti tomu bránit?

„U půjček bývá manžel dlužníka obvykle jako spoludlužník. V praxi to znamená, že před uzavřením úvěrové smlouvy jsou prověřovány i jeho majetkové poměry. V případě, že hlavní dlužník začne mít problémy se splácením, jsou splátky úvěru vyžadovány právě po manželovi, a to i nad rámec společného majetku manželů,“ upozorní v pořadu na okolnosti oddlužení ombudsmanka České spořitelny Naďa Borková Gallová.

Druhou formou oddlužení může být domluvený splátkový kalendář. V obou variantách je však potřeba soudu předložit soupis veškerého majetku, přičemž cokoliv zatajovat se nevyplácí. Kdo všechno má přístup k údajům o vašem majetku?

Motto dílu:

Kdy je rozhodnutí v rukou věřitelů?

Je potřeba mít na paměti, že: Při insolvenčním řízení může soud rozhodnout o tzv. oddlužení. To může mít dvě základní varianty – jednou je prodej majetku dlužníka (a popřípadě i jeho manžela či partnera), druhou je několikaletý splátkový kalendář. V obou variantách je však potřeba soudu předložit soupis veškerého majetku, přičemž cokoliv zatajovat se nevyplácí.

Přehrát video

Diskuse diváků
 • dluhy.org 15. 5. 2013 20:53

  www.dluhy.org

  Dluhy.orgHlavní stránka

 • OddluĹľenĂ­ 2. 12. 2012 19:10

  http://www.oddluzeni-oddluzeni.cz/ http://www.insolvence-insolvence.cz/ http…

 • Blanka Ĺ tÄ›rbová 22. 9. 2012 13:54

  splátkový kalendář

  ChtÄ›la bych vÄ›dÄ›t, zda je nutnĂ© dodrĹľet v tĂ© finanÄŤnĂ­ výši, jak byl stanoven.,…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 8 minut – Rok výroby: 2011 – P
Žánr: Vzdělávání
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu