Aby dluhy nebolely

Máte dluhy, kam se podíváte?

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Praktické rady pro lepší hospodaření s osobními i rodinnými financemi a doporučení, jak se orientovat v nabídkách renomovaných peněžních ústavů i pochybných obchodních společností

Máte dluhy, kam se podíváte?

Ve chvíli, kdy dluhy přerostou svému majiteli přes hlavu, začíná nepříjemný proces vymáhání splátek včetně nechvalně známých exekučních zásahů. Co se však stane v případě, že dlužník již nemá vůbec majetek a nemá čím splátku zaplatit?

V takové situaci nastupuje tzv. platební neschopnost či úpadek dlužníka. Co se za těmito pojmy skrývá, objasní právník Ivo Jahelka. Vysvětlí též, jak se situace s nesplácením řeší v případě, že má dlužník závazky u více věřitelů najednou. „Při platební neschopnosti přicházejí v úvahu dva základní kroky, a to insolvenční návrh nebo oddlužení. Oba postupy mají pro dlužníka svá úskalí i výhody. Například zveřejnění v insolvenčním rejstříku zablokuje věřitele, kteří již nemohou vymáhat své pohledávky exekucí. V druhém případě zase musí žádost o oddlužení povolit soud,“ uvádí Ivo Jahelka.

Motto dílu:

Máte dluhy, kam se podíváte?

Je potřeba mít na paměti, že: Pokud se dostanete do takových problémů se splácením, že dlužíte několika věřitelům a nemáte z čeho splácet, může dojít k tomu, že soud rozhodne o Vašem úpadku. Při takové platební neschopnosti přichází v úvahu dvě možnosti: insolvenční návrh nebo oddlužení.

 

Přehrát video

Diskuse diváků
 • dluhy.org 15. 5. 2013 20:53

  www.dluhy.org

  Dluhy.orgHlavní stránka

 • OddluĹľenĂ­ 2. 12. 2012 19:10

  http://www.oddluzeni-oddluzeni.cz/ http://www.insolvence-insolvence.cz/ http…

 • Blanka Ĺ tÄ›rbová 22. 9. 2012 13:54

  splátkový kalendář

  ChtÄ›la bych vÄ›dÄ›t, zda je nutnĂ© dodrĹľet v tĂ© finanÄŤnĂ­ výši, jak byl stanoven.,…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 8 minut – Rok výroby: 2011 – P
Žánr: Dokument
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu