Aby dluhy nebolely

Podpis dělá dlužníka

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 5  
Sdílet
| Poslat odkaz

Praktické rady pro lepší hospodaření s osobními i rodinnými financemi a doporučení, jak se orientovat v nabídkách renomovaných peněžních ústavů i pochybných obchodních společností

Podpis dělá dlužníka

Když se řekne dlužník, vybaví si většina z nás obvykle osobu mající dluhy, které nesplácí. Ve skutečnosti je ovšem v očích zákona dlužníkem každý, kdo si vzal například půjčku, úvěr, hypotéku nebo leasing. Zkrátka dlužníkem se stáváte v okamžiku, kdy podepíšete smlouvu, na základě které si půjčujete finanční prostředky, a to bez ohledu na to, jakou formou tak učiníte.

Dlužníkem se stáváme i při podpisu hypotéky. Jak si však co nejvýhodněji nastavit délku jejího splácení? „Splácením formou anuity se úvěr nebo hypotéka dlužníkovi dost prodraží. Je to tím, že u anuity se dluh umořuje na začátku mnohem pomaleji než u druhého typu splácení.“ poradí divákům ombudsmanka České spořitelny Naďa Borková Gallová.

Z čeho se skládá pravidelná měsíční splátka hypotéky a jak se počítá úrok? „Díky anuitě máte za polovinu doby splácení úvěru zaplacenu zhruba jednu třetinu dluhu.“ upozorní v pořadu David Šmejkal, ředitel Poradny při finanční tísni. Proč případný prodej nemovitosti nepotěší kromě dlužníka ani banku?

Motto dílu:

Podpis dělá dlužníka

Je potřeba mít na paměti, že: Na dlužníka se vztahují všechna práva a povinnosti, které zákon dlužníkům ukládá a nesmí činit to, co zákon dlužníkům zakazuje, bez ohledu na to, jestli jde o dlužníka řádně platícího nebo dlužníka, který je s placením na štíru a očekává protiakci ze strany věřitele.

Přehrát video

Diskuse diváků
 • dluhy.org 15. 5. 2013 20:53

  www.dluhy.org

  Dluhy.orgHlavní stránka

 • OddluĹľenĂ­ 2. 12. 2012 19:10

  http://www.oddluzeni-oddluzeni.cz/ http://www.insolvence-insolvence.cz/ http…

 • Blanka Ĺ tÄ›rbová 22. 9. 2012 13:54

  splátkový kalendář

  ChtÄ›la bych vÄ›dÄ›t, zda je nutnĂ© dodrĹľet v tĂ© finanÄŤnĂ­ výši, jak byl stanoven.,…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 8 minut – Rok výroby: 2011 – P
Žánr: Dokument
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu