Předchozí díl | Následující díl

Do moře míst (1/13)

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 1  
Sdílet
| Poslat odkaz

S Tomášem Hanákem na cestě automobilem z Istanbulu na Gibraltar

Jaké to je, stanout na počátku dlouhé pouti s nejistým koncem, zejména, je-li tím začátkem dvaceti milionový Istanbul? Jak se v tomto obřím mraveništi zorientovat a co navštívit? O tom všem bude vyprávět Tomáš Hanák v prvním dílu zábavného putopisu Do moře míst.

V Istanbulu se Tomáš samozřejmě vydá na místa dobře známá, jakým je například Chrám Boží moudrosti – Aya Sofia, navštíví Modrou mešitu v čase podvečerních modliteb a projde se i starou čtvrtí Sultanahmed, která je srdcem starého Istanbulu.

Nevynechá ani proslulý Velký bazar, kde jej doprovodí znalkyně místních poměrů, naše krajanka Lucie. S prodavačem se pokusí neúspěšně usmlouvat cenu fezu a popovídá si i se zkušeným prodejcem koberců.

S Lucií navštíví také typickou istanbulskou lokantu – lidovou hospůdku, kde si ověří, že turecká kuchyně je naprosto výtečná. Součástí pochůzek starým městem je mimo jiné i nádraží, kde kdysi končil svou cestu slavný Orient expres. Dnes už po něm zůstala jenom jedna restaurace a několik čekáren, přičemž v jedné z nich občas předvádí tradiční tanec sema příslušníci řádu tančících dervišů.

Diváci se s Tomášem vydají také na kouzelnou plavbu Bosporem. Prohlédnou si nádherné dřevěné vilky lemující pobřeží a navštíví i bosporské dvojče, Dardanely. Tady někde, během krvavé bitvy u Gallipoli, vyšla hvězda budoucího Táty Turků alias Ataturka alias Mustafa Kemala.

Přehrát video

foto: Roman Žebro Pekař

Diskuse diváků
 • Daniela Deylová st. 5. 10. 2012 09:12

  Bravo na Valentin Trajanov!!!!

  Úžasný díl,díky p.Hanákovi,ale také hlavně díky p.Valentinovi Trajanovi,kterého tímto moc a moc zd…

 • Bazalka 20. 1. 2012 02:06

  Se sypér!

  Moc a tres, tres pěkné!! A po-ušné! Mersí boků!

 • Aďoš Pergrů 15. 1. 2012 20:53

  Výborné - vtipné

  viz. nadpis.

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 28 minut – Rok výroby: 2011 – P  ST
Žánr: Dokument
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu