Diskuse

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, na Divácké centrum ČT nebo použijte tento formulář.
 • ivan 14. 12. 2020 17:53 Reagovat 10 0

  Tak

  jsem se podíval jak budou vysílány závěrečné díly seriálu. A vyšlo mi z toho, že bych nejradši někoho v ČT vytahal za uši. Např. zítra 15.12. Na ČT1 asi popadesáté Donutil, asi popadesáté Tchyně a uzený, na ČT2 asi popadesáté Angelika. Vše v primetime. A Ve jménu vlasti je na ČT2 ve 23,35 s koncem v 00,30. A takhle to je se zbývajícími díly každé úterý. Fakt, je to na hlavu. Ještě, že nás ČT upozorní, že seriál ja několikanásobně oceněný cenami Emmy a Zlatými glóby. O to víc nechápu takhle drastické a pohrdlivé zařazení seriálu do vysílání. Téměř jediné premiery pořadu v šílené záplavě reprízovaných repríz. Tento rok ČT musela ušetřit spoustu peněz z koncesionářských poplatků. Jsem tedy zvědavý jakými premiéry nás zahltí příští rok.

  • L. Soukup 30. 12. 2020 04:50 Reagovat 1 0

   Paradoxy

   Poslední díl jsem propásl a reprízu dávají z neděle na pondělí dokonce až v 0:50! To už je čas úplně k ničemu. Aspoň kdyby to opakovali v sobotu jako dříve, když není nutné druhý den brzy vstávat do práce. Ale v tento čas si to mohou strčit někam. Propásl jsem již prvních asi 6 nebo 7 dílů této série, neviděl jsem totiž žádné upoutávky. Diletantsví. Naštěstí jsem vše již viděl dříve v původní znění. Mimochodem praxe, že ČT upozorňuje na kvality či ocenění pořadu a přitom ho někam zastrčí, může dopadnout ještě hůře. Např. nedávno ČT přenášela živě několik koncertů z festivalu Struny podzimu. Ale všechny zastrčila dokonce jen na iVysílání, vůbec nebyly v TV! Diletantství. P. S.: Původně jsem chtěl rozdělit komentář do dvou různých, ale když jsem si představil, že bych musel při pokusu o odeslání toho druhého čekat v mrtvé diskuzi kdovíjak dlouho na povolení s trapnou blokující hláškou "zdá se, že jste před malou chvílí komentoval, dejte prostor i jiným diskutujícím", tak jsem je spojil.

 • Adam 27. 11. 2020 18:30 Reagovat 4 0

  Poznámka k dabingu

  Homeland má jeden z nejlepších dabingů co znám, což mě poněkud překvapuje vzhledem ke skutečnostem co sem napsal 2 příspěvky zpátky, u této sezony bych ale jednu věc vytknul. V angličtině nemají vykání a vykání, a chápu že nemusí být uplně jednoduché určit které postavy si budou v českém znění vykat a které tykat. Avšak když Carrie Jevgenimu vyjá a on jí tyká tak se nezlobte ale toe poněkud zvláštní

 • Jarka 12. 10. 2020 16:51 Reagovat 4 0

  Nová řada!!!

  Tak nová řada je tu!! Protože klasicky na ČT ani náznakem žádná upoutávka, dávám to aspoň sem, třeba si toho někdo všimne! Takže poprvé v úterý 13.10.2020 večer (bezva čas, ale aspoň před půlnocí:))))

  • Alena Pernicová 13. 10. 2020 12:32 Reagovat 0 3

   opakování

   Já jen, že je to stejně už opakování. Už jednou ta řada šla....

   • Veronika 13. 10. 2020 20:52 Reagovat 2 0

    VIII řada je poslední. Myslím, že na Showtime šla letos na jaře. ČT tuto řadu ještě nevysílala.

   • Jarka 13. 10. 2020 23:15 Reagovat 1 0

    Nene

    Nene, je to premiéra, tedy alespoň v ČT. Natočeno letos.

    • Alena Pernicová 14. 10. 2020 16:13 Reagovat 0 0

     Tak to se omlouvám a přemýšlím, kde jsem ji viděla. ...pořád si myslím, že na ČT2.

 • Adam 29. 11. 2019 15:43 Reagovat 13 0

  Myslím že kdyby se Showtime dozvědělo jak tady ČT s jejich seriálem zachází tak by jim ho stáhli když si ho nevážej. Dle mě se budete muset smířit s tím že v televizi to prostě sledovat nebudete. Přeházené nebo vynechané epizody. Žádné upoutávky Vysílání v noci z neděli na podnělí ve 4 ráno takhle de ze seriálem takové kvality nezachází. Je pro mě velkou záhadou proč si ČT vůbec kupuje práva na vysílání tohoto seriálu. Bohužel pokud budete chtít seriál sledovat musíte sáhnout po předplatném na Showtime ( nebo možná Netflix nevim jestli je to i tam?) Nebo můžete zkusit pirátské stránky. Běžte na pirátské stránky. I kdybyste byli nejzaritější moralisti tak v tomto přípádě je to morální protože ČŤ si práva na seriál který nevysílá buď vůbec nebo v noci z neděle na pondělí kupuje z peněz daňovejch poplatníků čili vás takže na sledování bez nějákých dalších máte vlastně právo

 • tvorim si vlastni nazor 28. 2. 2019 20:01 Reagovat 18 0

  "sprymari" v CT

  Vsem je jasne, ze CT nechce serialu a zanru a tematu dat prilis prostoru. Zadna zminka o uvedeni dalsi rady serialu... ne/objevis... Cas vysilani opet krusny. Cas repriz (pokud vubec budou reprizy, ze) nedele v noci, tj. 1:20 pondeli rano!! Tipuji nejhorsi podminky pro serial, jake kdy CT nabidla. Muzeme zkusit najit "horsi" priklad. Ma nekdo?

  • Jan Ptáček 16. 5. 2019 17:50 Reagovat 4 0

   ...naprostý souhlas....a myslím, že je to i účlové...

  • Roman 27. 11. 2020 08:34 Reagovat 2 0

   koho zajímá sledovanost?

   Ale ČT nežije ze sledovanosti. Nesleduje efektivitu vynaložených prostředků a následný efekt ve formě oblíbenosti, sledovanosti... Koupí pořad a producentovi je to jedno - ČT zaplatila. A zda je ten pořad sledován, oblíbený je vlastně jedno. Sledovanost a tím pádem cena reklamy nemá vliv, proto je to ČT jedno. Další prostředky planou každý měsíc stale, povinně, tak o co jde???;-) :-)

 • ivan 27. 2. 2019 18:50 Reagovat 14 0

  Další

  zlomyslnost ČT. Nejen, že seriály Ve jménu vlasti a Grantchester II jsou vysílány ve velice pozdních časech, ale navíc jejich premiéry jsou skoro ve stejném čase na ČT1 a ČT2.

 • Jarka 20. 2. 2019 10:19 Reagovat 15 0

  Premiéra další řady

  Tak jsem si jen tak náhodou všimla, že se dnes v premiéře vysílá další řada (již sedmá), vůbec žádná upoutávka, ticho po pěšině, jakoby se ČT bála, že si toho snad proboha někdo všimne. A dáme to co možná nejpozději, ať na to lidi moc nekoukají... Hlavně že na jiné ptákoviny nás lákají v každé pauze!! Ježíšmarjá, proč!!!!

  • Alena Pernicová 21. 2. 2019 09:36 Reagovat 6 0

   Tak děkuji za upozornění, vůbec jsem také netušila, že 7.řada je zde!! Neskutečné - jediná upoutávka na 7.řadu nebyla, alespoň jsem nepostřehla!!

  • David Navrátil 21. 2. 2019 12:48 Reagovat 6 0

   Repríza prvního dílu?!?

   Taky jsem si včera náhodou dostal k prvnímu dílu nové série - bohužel cca v půlce. Nikde jsem nenašel, kdy bude opakování. Netušíte někdo, jestli a kdy bude opakování? Díky

   • Jarka 21. 2. 2019 14:33 Reagovat 4 0

    Bohužel

    Bohužel asi nebude. Jinak se to reprízuje vždy nejbližší neděli po půlnoci (taky bezva čas!), ale protože budou tuto neděli vysílat Oscara, tak máte asi smůlu :-))

 • ivan 9. 4. 2018 22:11 Reagovat 13 0

  Cituji

  z odpovědi ČT na dotaz diskutující Heleny: " Rádi bychom Vás ujistili, že při vytváření skladby programu České televize se snažíme dodržet kritéria pro pestrost, žánrovou odlišnost a také specifické potřeby diváků programových okruhů České televize." Takže v duchu tohoto vyjádření nechápu proč v úterý 10.4. je ve stejný čas v premiéře vysílán na ČT1 díl seriálu Ve jménu vlasti a na ČT2 díl seriálu Dům z karet. Nebo třeba v pátek premiéra Všechnoparty a premiéra dílů seriálu Půlnoční slunce. Rady o nahrávání či iVysílání neberu. V tom šíleném množství všelijakých repríz a při trošce snahy pracovníků sestavujích TV program se zamyslet, by tento konflikt premiér nemohl nastat. Je však vidět, že my diváci uvedených seriálů jsme ČT ukradeni a nestojíme ČT za trochu snahy nám situaci zlepšit. Už jsem si zvykl, že nemá smysl protestovat proti časům vysílání uvedených seriálů, ale situace kterou popisuji už je docela dost přes čáru.

 • L. Soukup 27. 3. 2018 17:27 Reagovat 15 0

  Nesmysly, ignorace, tajnosti, cenzura

  Děkuji přítomným divákům za zveřejnění soukromých, resp. spíš tajných odpovědí ČT. Jiná věc je, že jsou vlastně k ničemu. Třeba ubezpečení, že "o programu přemýšlí celý tým dramaturgů a redaktorů a vždy pečlivě zvažuje zařazení jednotlivých pořadů" určitě nikoho neubezpečilo a vůbec nijak nevysvětlilo, proč narušení programu ČT1 vždy odškáče zrovna premiérový Ve jménu vlasti. Proč ne třeba v programu následující, starý a reprízovaný Taggart? Když je tedy Ve jménu vlasti na ČT na odpis, proč se nevysílá na ČT2, kde by měl snad klid? Úplně nesnáším tyto divácké diskuze absolutně bez zájmu ČT (divák ještě musí potvrdit, že rozumí tomu, že ČT vlastně nekomunikuje). A k čemu je druhá možnost, psát si soukromé dopisy s nějakým diváckým centrem, když je právě záhodno, aby tyto otázky a odpovědi byly naopak naprosto veřejné (je to přece jednou veřejnoprávní médium), jakési FAQ, aby si další diváci ušetřili práci? Beztak obdrží alibistické výmluvy. ČT zaspala vývoj. Třeba ČRo Vltava má užitečnou službu "Ombudsman", kde se právě přesně odehrává ta oboustranná "veřejnost". ČT se zastávám proti různým kritikům, kterým je z různých důvodů trnem v oku. Ale přitom mě právě unavuje svou jistou povýšeností a odstřižeností. Hlavně, že můj minulý komentář mi byl zveřejněn až napodruhé, možná kvůli jedomu kritickému slovíčku, které se zdá cenzorovi urážlivé a už jsem ho použil dříve, nebudu ho raději opakovat kvůli cenzuře. Napodruhé ten samý komentář už prošel, ale rozhodně se nejednalo o odložené zveřejnění toho prvního pokusu, šlo o delší prodlevu a zadal jsem také jméno v trochu jiném tvaru, takže možná šlo o tzv. "ban" na jméno.

  • L. Soukup 28. 3. 2018 15:10 Reagovat 3 0

   Upřesnění

   Ona otevřená komunikační služba "Ombudsman je služba pro celý ČRo, nikoli jen pro Vltavu.

 • Helena 27. 3. 2018 09:11 Reagovat 3 0

  Reakce ČT

  Dobrý den, přidávám aktuální reakci ČT. Argument nesmysl, změny tvoří až skladby po daných pořadech. Aneb podívejte se na filmy 100+1 krát :(. "Dobrý den, děkujeme za připomínky a názory k vysílání ČT. Rádi bychom Vás ujistili, že při vytváření skladby programu České televize se snažíme dodržet kritéria pro pestrost, žánrovou odlišnost a také specifické potřeby diváků programových okruhů České televize. Toto je i případ vysílání přímého přenosu pořadu Ceny Anděl 2017, který každoročně nabízíme divákům České televize, a to podle kalendářního určení. Zařazením tohoto programového eventu do vysílání však došlo 20.3.2018 k „narušení“ běžné skladby programu ČT1. Nedlouho po ukončení ZOH se České televizi podařilo získat exkluzivní práva na vysílání mimořádného dokumentu Pásky z Nagana (The Nagano Tapes - olympijský hokejový Turnaj století v Naganu 1998 trochu z odstupu a nadhledu v dokumentu Olympic Channellu The Nagano Tapes režiséra Ondřeje Hudečka). Premiéru tohoto dokumentu, který na ZOH zaznamenal velký ohlas, mohou diváci České televize vidět 27.3.2018 od 20:55 na Jedničce. Věříme, že zařazením dokumentu, který nabízí trhující podívanou, potěšíme nejen všechny fanoušky ledního hokeje. Aktuální zařazení více než hodinového snímku do vysílání Jedničky však znamenalo úpravu úterního vysílání ČT1. K běžné skladbě programu se tak na Jedničce vrátíme v úterý 3.4.2018 (od 22:40 se mohou diváci opětovně těšit i na další premiérový díl seriálu Ve jménu vlasti VI). Ubezpečujeme Vás, že o programu přemýšlí celý tým dramaturgů a redaktorů a vždy pečlivě zvažuje zařazení jednotlivých pořadů. Konkrétní vysílací čas pořadu je však ovlivněn celkovou kompozicí konkrétního vysílacího dne daného programového okruhu i celého vysílání ČT, a nejinak tomu bylo i v těchto případech."

  « | | 1 2 3 4 5 | | » (5)

Pošlete svůj komentář

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Položky označené * jsou povinné.

Sledujte diskusi e-mailem

Příspěvky zadané do diskuse vám budeme posílat na zadanou e-mailovou adresu. Na konci každé zprávy bude odkaz pro odhlášení.

Položky označené * jsou povinné.

Pošlete svou připomínku

Položky označené * jsou povinné.

» Pravidla diskuse na webu České televize

» Nahlásit nevhodnou diskusi