Hudebně zábavný pořad s písničkovou soutěží (1985). Uvádějí K. Šíp a J. Uhlíř, kteří představí nový televizní seriál Taxík. Soutěžní písničky zpívají: P. Horňák, J. Zelenková, M. Skalka, J. Jakoubek, M. Tučný, skupina Dr. Max, L. Filipová, J. Malík a M. David. Kamera M. Dostál. Režie A. Vomáčka

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Karel Šíp a Jaroslav Uhlíř sepisují ve své kanceláři na mechanickém psacím stroji za pomoci sekretářek svou zprávu o činnosti, v úspěšné rubrice „Uhlířův šuplík“, kterou letos nazývají „Klenotnice české populární hudby“. V mimoúředních hodinách přichází do kanceláře Marek Eben kvůli své žádosti o zařazení písně bratrů Ebenů, Uhlíř žádosti vyhovuje a Eben pak hovoří k divákům o tématice svých písní vhodných pro děti.

Následuje písničková soutěž. V novém kole Hitšarády Šíp s Uhlířem představují nový televizní seriál „Taxík“, v němž se pokusili zachytit složitý zápas o moderní tvář taxislužby, což je parodie na seriál Sanitka, z něhož hrají ukázky. Mladý taxikář (Uhlíř) nastupuje do taxislužby jako nový zaměstnanec, na Vysokém učení taxikářském si procvičuje pouliční jízdu se zákazníkem. Šíp hovoří s Uhlířem jako s Ing. Jaroslavem Zbytečným z Výzkumného ústavu pražské taxislužby (VÚPRT) o vztahu taxikáře a zákazníka i o novém opatření-kartičce zákazníka, dále jako s lékařem Jaroslavem Infarktem o ospalosti taxikářů. V tomto duchu se nese celý hudebně zábavný pořad s populárními písničkami.

Stopáž57 minut
Rok výroby 1985
 4:3
ŽánrHudba