Všechny tři dnešní případy se dostaly na stůl ombudsmanova zástupce Stanislava Křečka. Policejní násilí, sprosté slovo v reklamě a vyhazov od policie kvůli zdravotní nezpůsobilosti (2013). Režie Z. Skokan

Obsah dílu

Přehrát vše

Vladimír Kummer se po menší oslavě dostal do křížku s policií. Byl podezřelý ze spáchání přestupku a neměl u sebe občanský průkaz. Bez vážné příčiny skončil v cele předběžného zadržení, odkud si odnesl mnoho pohmožděnin a traumatizujících vzpomínek.

V neustále se opakující reklamě vlezlým tónem zaznívalo jedno z nejvulgárnějších anglických slov. Josef David to nevydržel a stěžoval si Radě pro rozhlasové a televizní vysílání. Ta ale jeho stížnost zamítla s tím, že daný výraz zase tak sprostý není. Ombudsmanův zástupce měl na věc jiný názor.

Max Blanck pracoval u Policie ČR až do chvíle, kdy se u lékaře dověděl zprávu, ze které by se podlomila kolena každému. Když se o jeho nevyléčitelné nemoci dověděl zaměstnavatel, prohlásil ho za zdravotně nezpůsobilého a Max byl od policie propuštěn. Podle zákona to všechno proběhlo v pořádku. Podle ochránce je ale tento zákon v rozporu s Listinou základních práv a svobod.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2013
 ST AD