Ochrana osobních údajů, snaha o záchranu domu před demolicí a průtahy v dědickém řízení. Tři případy z různých oblastí, které mají jedno společné – jejich hrdinové jsou bojovníci, kteří se nevzdávají (2013)

Obsah dílu

Přehrát vše

Možná se k vám před několika lety donesly informace o kauze takzvaného komanda společnosti ČEZ. Vše začalo údajným neoprávněným odběrem elektřiny, pokračovalo výcvikem podezřele akční skupiny, následným nátlakem, sledováním nebo videonahrávkami a skončilo kolotočem soudních řízení, který se dodnes ještě nedotočil. Pan Jaromír Volf je jedním z lidí, kteří se s nevybíravými praktikami dceřiné společnosti energetického giganta důkladně seznámili. A rozhodl se proti nim bojovat. Mimo jiné kvůli instalaci kamerových systémů a zveřejňování záznamů bez souhlasu.

Klub za starou Prahu v čele s Kateřinou Bečkovou se snaží už několik let zabránit demolici nároží na Václavském náměstí, kde mimo jiné stojí dům neorenesančního charakteru. Jeho místo by ale dle představ bohatého investora měla zaujmout nová polyfunkční budova ozdobená moderním kabátem. To se zastáncům stávající podoby místa nelíbí hlavně kvůli zásadnímu narušení rázu památkové rezervace v centru hlavního města. Liknavý postoj magistrátu a ministerstva kultury zapříčinil, že se případ dostal i na stůl ombudsmana.

Paní Tinka Marečková přišla v roce 2007 o manžela, když podlehl následkům přepadení v Rusku, kde dlouhou dobu podnikal. Nepříliš vřelé rodinné vztahy mezi vdovou a dětmi z předchozího manželství následně způsobily, že se značně zkomplikovalo dědické řízení. To se podle paní Marečkové i přes svou složitost táhne nepřiměřeně dlouho a způsobuje jí řadu problémů.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2012
 ST AD