S nespravedlností se můžete setkat v nemocnicích, na poliklinikách nebo u zdravotních pojišťoven. Veřejný ochránce práv řeší také stížnosti na zdravotní péči. Nepřímo tak chrání i vaše zdraví (2011). Režie P. Kotrla

Obsah dílu

Přehrát vše

S nespravedlností se můžete setkat v nemocnicích, na poliklinikách nebo u zdravotních pojišťoven. Veřejný ochránce práv řeší také stížnosti na zdravotní péči. Nepřímo tak chrání i vaše zdraví.

Karel Popp se po složitých životních peripetiích ocitl téměř až na dně společnosti. Před více než pěti lety podstoupil operaci kyčelního kloubu. Při ní ale došlo k nečekané zdravotní komplikaci. A úředně zdravotnické martyrium mohlo začít.

Jiřímu Köllnerovi v dubnu 2007 na ulici zkolabovala dcera. I přes rychlý převoz do nemocnice o necelý týden později zemřela. Příčinu smrti vidí její otec v nedostatečné nemocniční péči. A pochybení lékařů se snažil dokázat i s pomocí Kanceláře veřejného ochránce práv.

Stížnost na zdravotní pojišťovnu podala Jarmila Fialová, jejíž syn trpí vážnou psychickou poruchou – paranoidní schizofrenií. Ačkoli je nemocný v podstatě od narození, pojišťovna mu před třemi lety začala strhávat peníze z invalidního důchodu. Jak se k celému případu postavil ombudsman?

Stopáž26 minut
Rok výroby 2011
 ST