NEJ ze Sanitky 2 aneb seriál v číslech

Klikněte pro větší obrázek Seriál Sanitka 2 se natáčel celkem 172 dní. Začínalo se 12. 9. 2011 v Liblicích scénou zachraňování paraglidisty uvízlého na stožáru vysokého vedení. Na jeho záchraně se podílel i vrtulník rychlé záchranné služby. Natáčení seriálu Sanitka 2 končí 29. 6. 2012 v baru Futurum v Praze na Smíchově. V seriálu se objeví celkem 236 herců a přes 2500 komparzistů. Natáčelo se na více než 120 místech převážně v Praze a okolí.

Produkčně nejnáročnější scény vznikaly při natáčení výbuchu rockového klubu Černá díra v Božím Daru u Milovic – 160 lidí komparsu a 140 členů výrobního štábu včetně kaskadérů, hasičů, 8 sanitek RLP a 4 sanitky RZP, 18 „opravdových“ záchranářů, 3 hasičská auta – 10 hasičů, vrtulník, největší záchranářský vůz Golem. Pro kompars bylo postaveno 9 stanů jak pro catering, tak pro oblékání a líčení, včetně sprch po natáčení. Štáb byl každý den namaskován a ležel v suti.

» Záchranářská technika

Dále při bouračce na Jinočanské spojce, na které do sebe narazil autobus obsazený lidmi a pickup (v seriálu se jedná o scénu odehrávající se nedaleko Úval). Další náročná scéna spojená s velkou autohavárií vznikala na smíchovské Nádražní ulici, ve které byla při bouračce totálně zlikvidována velká sanitka (RZP). Během natáčení byly zdemolovány ještě další vozy. V květnu se (dle požadavků scénáře) vybourala malá sanitka (RLP) v Praze v Karlíně a 17. 6. vybouchl vůz BMW na Jižním náměstí na Spořilově.

Klikněte pro větší obrázek Neméně náročně vypjaté scény vznikaly například na strahovském fotbalovém stadionu, kde seriáloví lékaři zachraňovali sebevraha vrhajícího se z věže, na dobřichovickém jezu zase posádka seriálové záchranné služby úspěšně zachránila topící se dítě.

Vzhledem k tomu, že skutečný dispečink pražské záchranné služby v Korunní ulici je tak vytížen, že jej nešlo pro natáčení seriálu využívat, vznikl po dobu natáčení speciálně postavený seriálový dispečink na poliklinice v Lovosické ulici na Proseku. Shodou okolností tam, kde těsně před natáčením bylo jedno ze stanovišť záchranné služby. Podobně vznikl i záchranářský bar, kde se osádky sanitek setkávaly po práci. Produkce si vybudovala tzv. Bar 155 na základě vzpomínek skutečných „saniťáků“ v restauraci na Letné ve Veletržní ulici.

Veškeré nemocniční scény se točily ve Fakultní nemocnici Na Homolce a v Motole. Žluté záchranářské vrtulníky jsou v seriálu povolány na pomoc ve třech kritických situacích a pro potřeby natáčení startovaly v Hradci Králové.