Diskuse

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, na Divácké centrum ČT nebo použijte tento formulář.
 • jozo44 20. 6. 2016 20:56 Reagovat 0 0

  "tajemství" bermudského trojúhelníku

  Skutočne blábol! Let 19 sa našiel okolo r.2000 v mori . Boli odobraté súčiastky s výrobnými číslami , dokonca sa dalo prečítať imatrikulačné číslo jedného stroja! Kedysi bol o tom dokument na Discovery.

 • Petr 20. 6. 2016 20:42 Reagovat 1 0

  Zjistilo se, že počet havárií v trojúhelníku není mimořádný a odpovídá situaci jinde, s přihlédnutím k frekvenci dopravy a často velice špatnému počasí v bermudské oblasti. Nebyly zjištěny žádné fenomény, které by byly nadpřirozené. Zkoumání příčin jednotlivých havárií, pokud byly nějaké informace k dispozici, vedlo vždy k nalezení přirozené příčiny, jakou je špatné počasí, zemětřesení, poruchy přístrojů, nedostatek paliva, špatná navigace nebo jiné selhání člověka. První skupinovou havárii pěti letadel způsobilo podle oficiálního vyšetřování selhání navigačního kompasu, který byl pouze na palubě vedoucího letadla celé letky. Berlitzova kniha nevycházela z úředních dat, ale byla plná nepřesnosti a výmyslů. Jedinou záhadou je to, proč se stal Bermudský trojúhelník záhadou. Vysvětlení tkví podle psychologů ve značné odezvě ve veřejnosti po zmizení pěti letadel současně. Zpráva pak nabírala na síle ústním a zejména mediálním předáváním, zveličováním, ale zejména připojováním mystifikací a dalších skutečných i vyfabulovaných havárií. Takový jev označujeme jako communal reinforcement, vzájemné posilování, připomínající masovou hysterii.

 • limbo 26. 10. 2012 16:29 Reagovat 1 2

  ach jo

  "...pilot Gernon byl v pasti, jen 15letá pilotní zkušenost mu zachránila život... zažil jsem pokřivení časoprostoru" Jsou tři možnosti: 1. pan Bruce Gernon si to vymyslel, 2. Gernon měl Vertigo nebo jinou dezorientační nemoc, 3. pan Gernon viděl film http://www.csfd.cz/film/8897-tajemna-zare-nad-pacifikem/ Ať tam někdo pošle letadlo s přístroji, takových má US AirForce hromady, a změří to na místě. Tyto dokumenty o pokřivení časoprostoru jsou mimo. Kdyby to bylo sci-fi, pak OK, ale hrát si na dokument...? Pak se nelze divit, že většina Američanů si myslí, že byla "nějak někým stvořena" a popírá Darwina a zařazení lidí do říše fauny.

 • zeroG 26. 10. 2012 16:08 Reagovat 1 2

  a ještě nášup

  "...smrtící obludu zvanou Golfský proud"... "obludný zabiják - ničivá vlna, legendární, slavný, tajemství, zabijácký oceán, zabijácká vlna, děsivá fakta, miliony ničivých vln, velké ničivé vlny ...." a to vše neustále opakováno, takže slabší povahy začínají skákat z oken bez padáku. No, tož jsem se mrknul na tvůrce dokumentu a jsou to Amíci, takže klasický populistický amerikanismus.

 • zeroG 26. 10. 2012 15:57 Reagovat 1 2

  no nevím, nevím ...

  "bermudský trojúhelník je místo, kde se nachází magická a NEBEZPEČNÁ ATLANTIDA" ???? A toto to je jako co toto tohle to, hmmmmm? :)

 • b777 23. 10. 2012 21:38 Reagovat 5 5

  Prosím redakci:

  Aby nepodváděla diváky a takové pořady nenazývala dokumenty! Veřejnoprávní televize by neměla lidem lhát. Nechť takové pořady i vysílá, ale ať váží, kam je zařadí. Pokud je to taková snůška výmyslů a je tam tvrzeno, že je to produkt vědců, měli by se tito chovat jako vědci a nedělat ostudu vědecké obci!!! Každý vědec by měl používat uznávaných vědeckých postupů a neměl by používat podvodné praktiky pouťových hypnotizérů 19. století. Lidé vědy neznalí by pak bezhlavě nevěřili nesmyslům. ČT by lidi měla podle mne vzdělávat a ne obelhávat!

  • letuška 15. 6. 2013 11:43 Reagovat 3 1

   nejsem zpátečník

   Takoví lidé jako jste vy ve středověku nechávali upalovat a žalářovat vědce jako Galilei,Koperník a pod.Vše názory jsou ubohé.Lidé na planetě Zemi jsou pouze na počátku mnohých vysvětlení,která se týkají naší Země a vesmíru.Alespoň neodsuzujte lidi,kteří chtějí takovým věcem přijít na kloub a nechte si své zpátečnické názory pro sebe.

 • sono 23. 10. 2012 12:40 Reagovat 2 2

  dodatek

  No a samozřejmě se pak k problému B.T. přilepí spousta vědců, kvazivědců a "badatelů" - obvykle amerických vojáků v důchodu/výslužbě, kteří berou vojenský důchod a nemají do čeho píchnout a chtějí si "udělat životní zářez", tak buď jdou hledat zlato či poklady a nebo "řeší záhady světa".

 • sono 23. 10. 2012 12:10 Reagovat 1 1

  Nápad

  Napadlo mě, jestli příčinou navigačního zmatení lodí ve vodách B.T. není (v kombinaci s prouděním vody - Golfský proud, mlhy, vertigo efektem http://en.wikipedia.org/wiki/Spatial_disorientation ; http://en.wikipedia.org/wiki/Vertigo_(medical) , stoletými vlnami, únavou etc.) směřování geomagnetického pole, resp. jeho nepravidelnosti/přepólování: http://cs.wikipedia.org/wiki/Bermudský_trojúhelník http://roma2.rm.ingv.it/en/themes/7/the_earth-s_main_field

 • imrichforro 23. 10. 2012 07:05 Reagovat 2 2

  Sargassovo more-Bermudský tojuhoľník.

  Prečo by to mal byť blábol? Keď sa to niekomu nepáčí, môže telku vypnúť! Dodal by som:chce niekdo to tajomstvo odhaliť? Súvisí to totiž so Sargassovým morom, v ktorom ukladajú "uhry" svoje potomstvo-ikry. V roku 2012. by sa mal ukončiť projekt na odhalenie tohto tajomstva, keď sa uverejní, budeme múdrejší.

 • Mirek Konečný 22. 10. 2012 21:31 Reagovat 2 6

  Blábol

  Tento pořad je strašný blábol a do veřejnoprávní televize opravdu nepatří.

  • Eva 23. 10. 2012 12:51 Reagovat 2 2

   Pokud si dovolujete tvrdit, že je to blábol, tak musíte mít asi velmi malý přehled o dění na zeměkouli i mimo ni. A pokud nejste vzdělanější než vědci zabývající se danou tématikou v tomto dokumentu, tak pořad nařčení z blábolu ušetřete, na nepokrokové názory lidé sledující dokumenty nejsou zvědaví.

   • b777 23. 10. 2012 21:31 Reagovat 0 4

    Vy jste pokroková?

    Jak jste na to přišla? Obor vědy není ohraničen vaší neznalostí a důvěřivostí k nejapným žertům, vydávaným za dokument. Já vědec nejsem z mnoha důvodů, ale úvodní část o obří vlně jsem odvodil před 40 lety. Není potřeba dělat dlouhá bádání. Stačí znát dobře matematiku. Každý VŠ technik by měl znát Furierovu transformaci, takže by to měl umět odvodit také. Jako naprostý blábol jsou ale tvrzení o narušení sprostoročasu. Na zrychlení letadla stačí něco vědět o meteorologických jevech v Sargasovém moři. Naprosto přirozeně lze vysvětlit vše bez nutnosti vymýšlet hlouposti.

Pošlete svůj komentář

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Položky označené * jsou povinné.

Sledujte diskusi e-mailem

Příspěvky zadané do diskuse vám budeme posílat na zadanou e-mailovou adresu. Na konci každé zprávy bude odkaz pro odhlášení.

Položky označené * jsou povinné.

Pošlete svou připomínku

Položky označené * jsou povinné.

» Pravidla diskuse na webu České televize

» Nahlásit nevhodnou diskusi