Předchozí díl | Následující díl

Heydrich - konečné řešení (44/44)

Ministr Eden oznamuje

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 39  
Sdílet
| Poslat odkaz

Psalo se v tisku

Národní politika, 25. 6. 1942, str. 1Z protektorátu

Oznámení o Ležácích

Praha. (ČTK.) Dne 24. června byla osada Ležáky u Louky (okres Chrudim) srovnána se zemí. Dospělí obyvatelé byli podle stanného práva zastřeleni. Obyvatelstvo přechovávalo české parašutistické agenty, kteří měli vedoucí účast na přípravách k atentátu na SS-Obergruppenführera Heydricha, a pokoušelo se je zachránit před policejním zakročením. Člen sboru protektorátního četnictva, příslušný pro osadu, který se provinil jako napomahač, spáchal před svým zatčením sebevraždu.

Národní politika, 27. 6. 1942, str. 1Z protektorátu

Oznámení o vyplacení odměny

Praha, 26. června (ČTK), Úředně se oznamuje: Odměna 10 milionů korun, kterou vypsala říšská vláda na dopadení vrahů SS-Obergruppenführera Heydricha, byla dnešního dne ve dvou rovných dílech plně vyplacena dvěma protektorátním příslušníkům.

Z odměny dalších 10 milionů korun, kterou vypsala dodatečně vláda Protektorátu, bylo dnešního dne vyplaceno 5 milionů korun celkem sedmi Němcům a 53 protektorátním příslušníkům.

Polední list, 4. 7. 1942, str. 1

Karel Werner: Zůstat na nové cestě!

Včera v sedm hodin večer skončil výjimečný stav, vyhlášený nad celým územím Protektorátu Čechy a Morava…

Situace našeho národa je nadále velmi – ale opravdu velmi vážná. Kdyby si teď ještě někteří z nás myslili, že zrušením civilního výjimečného stavu je všecko odpuštěno a že mohou klidně začít znovu s činností Říši nepřátelskou, byť by to bylo poslouchání nepřátelského rozhlasu a šíření šeptané propagandy nebo dokonce vyrábění a rozšiřování nezákonných letáků a pořádání tajných schůzí po soukromých bytech, nemluvě už vůbec o skrývání agentů nepřátelské mocnosti, na což ostatně platí nadále trest smrti, pak by takové neodpovědné počínání mohlo znamenat českou národní katastrofu.

Z nejodpovědnějších míst Velkoněmecké říše byl nám řečeno naprosto jasně a jednoznačně, že je to opravdu naposledy, kdy se českému národu dává velkomyslně pardon a kdy se nám dává ještě jednou možnost, zapojit se bezvýhradně do velkoněmeckého prostoru…

Archiv zpráv…

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2012 – ST
Žánr: Seriál | Dokument