Koncert ze Schönbrunnu

Záznam letního koncertu ze zahrad paláce ve Vídni. Skladby J. Strausse, F. Liszta, N. Paganiniho a M. P. Musorgského hraje orchestr Vídeňské filharmonie. Sólista B. Schmid – housle. Diriguje V. Gergijev. Český komentář J. Vejvoda. Režie K. Fibich. Režie českého znění J. Šmíd

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Od roku 2004 pořádá pravidelně orchestr Vídeňské filharmonie letní koncerty v zahradách Paláce Schönbrunn ve Vídni. Vzhledem k tomu, že koncerty se konají ve veřejném prostoru a jsou přístupné zdarma všem divákům, je o ně obrovský zájem a například koncert v roce 2010 navštívilo neuvěřitelných 80 000 posluchačů. Rakouská televize ORF je také nabízí do více než 60 zemí celého světa a tak i my v České republice máme možnost být u toho.

V minulých letech se koncerty konaly pod taktovkou významných dirigentů – Bobby McFerrin (2004), Zubin Mehta (2005), Plácido Domingo (2006), Valery Gergiev (2007), Georges Prętre (2008) a Daniel Barenboim (2009).

Téma koncertu v roce 2011 jsou Virtuózní obrázky a mimo jiné zazní i slavné Obrázky z výstavy Modesta Petroviče Musorgského. Jako sólista v Paganiniho 1. Houslovém koncertu se představí Benjamin Schmid a celý koncert diriguje Valerij Gergijev.

Stopáž92 minut
Rok výroby 2011
ŽánrHudba