Den D IV. (12/13)

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 3  
Sdílet
| Poslat odkaz

Nové tváře a nové podnikatelské nápady. Kdo přesvědčí pětici náročných investorů a získá až 3 milióny korun pro svůj projekt? Provází J. Pokorný. Režie V. Forst

Nová řada, noví investoři, nové nápady. Před pětici investorů, kteří hledají projekty, do kterých by mohli vložit své peníze a zkušenosti, dnes předstoupí ve speciálním snídaňovém dílu Petr Mandelík a Jitka Zoderová se svým projektem snídaní servírovaných do postele. Ondřej Novák a Václav Poddaný se zaměří na tenkou hranici mezi fotoaparáty a kamerami. Martin Petrᚠa Janek Glanc rovněž vidí šanci vydělávat miliony hned po ránu na snídaňovém menu – jejich projekt se jmenuje U Pepíka. Domik Koukal přijede až ze Spojených států aby získal pro svoji revoluci v cestování Johna Vanharu. A Martin Wallner a TomᚠHuber opět nabídnou něco ke snídani – tentokrát s projektem Mixit. Uspěje některý z těchto projektů a získá peníze, zkušenosti a kontakty investorů?

Snídaně do postele

Ohodnote:nelíbílíbí
Celkem hlasů: 606
Podnikatel: Jitka Zoderová
Požadovaná investice: 500 000 Kč
Nabízený podíl: 20 %
Investor: Petra Rychnovská
Klikněte pro větší obrázek

Probudíte se po večírku a doma není nic k jídlu? Jitka Zoderová měla nápad, jak tento problém vyřešit. Založila firmu Snídaně s.r.o. – zážitkovou donáškovou službu, která nabízí rozvoz různých variant snídaní do firem, ale i do postele. Všechny investory ohromila svojí prezentací, až John Vanhara zvažoval, že by ji zaměstnal ve své firmě za účelem marketingu. Petře Rychnovské se nápad obzvl᚝ líbil. Nabídla Jitce 500 000 korun za podíl 30% podíl a Jitka nabídku přijala.

DSLR Rig

Ohodnote:nelíbílíbí
Celkem hlasů: 111
Podnikatel: Ondřej Novák, Václav Poddaný
Požadovaná investice: 1 000 000 Kč
Nabízený podíl: 20 %
Investor: -
Klikněte pro větší obrázek

S vlastním prototypem – zařízením, které promění digitální fotoaparát na profesionální kameru, přišli do studia Ondřej Novák a Václav Poddaný. Výrobek měli otestovaný a chtěli by ho prodávat za 15–20 000 korun. Podle investorů se však objevili příliš brzy na to, aby se do jejich projektu dalo investovat. Johnu Vanharovi přišlo mechanické provedení výrobku dětinské a amatérské, zvl᚝ když podobná technologie už existuje. Se svým vynálezem tak pánové neuspěli a domů odešli s prázdnou.

U Pepíka

Ohodnote:nelíbílíbí
Celkem hlasů: 173
Podnikatel: Martin Petráš, Janek Glanc
Požadovaná investice: 700 000 Kč
Nabízený podíl: 30 %
Investor: -
Klikněte pro větší obrázek

Prodej snídaní do auta, se kterým přišli Martin Petrᚠa Janek Glanc, investory nezaujal od samého začátku. Podle Johna Vanhary vlastně chtěli prodávat věci, které jsou normálně v supermarketu, a pánové se přiznali, že v podstatě ano. Svému projektu ale věřili a chtěli ho postavit na svých zkušenostech z práce v provozovnách nadnárodních fasfoodových řetězců. Prezentace plná zmatků v číslech i naivních chyb na investory ale dojem neudělala. ,,Pánové, to, co chcete dělat, je podle mě něco mezi sebevraždou a bláznovstvím, zkuste nejdříve prodávat nanuky na koupališti,“ řekl Michael Rostock a protože nabídka nepřišla ani odjinud, Martin a Janek odešli s prázdnou.

ITA – revoluce v cestování

Ohodnote:nelíbílíbí
Celkem hlasů: 135
Podnikatel: Dominik Koukal
Požadovaná investice: 1 500 000 Kč
Nabízený podíl: 30 %
Investor: -
Klikněte pro větší obrázek

Údajně revoluční projekt Dominika Koukala v asistované turistice – cestování s osobním asistentem – měl jeden velký háček – na trhu již existuje. Všichni investoři byli přednesem Dominika Koukala zmateni, nikdo z nich nepochopil, o co panu Dominikovi šlo, a Michael Rostock označil jeho prezentaci za nejhorší prezentaci večera. Revoluce v cestování se tedy nekonala, Dominik Koukal si ale splnil sen – setkal se s Johnem Vanharou, který je jeho vzorem.

Mixit

Ohodnote:nelíbílíbí
Celkem hlasů: 442
Podnikatel: Martin Wallner, TomᚠHuber
Požadovaná investice: 2 000 000 Kč
Nabízený podíl: 10 %
Investor: -
Klikněte pro větší obrázek

S možností namíchat si a objednat si na internetu müsli podle své chuti a nechat si ho poslat domů přišli dva mladí podnikatelé z firmy Mixit.cz. Tito dva spolužáci z vysoké školy měli již rozjetý byznys, zavedenou klientelu a rostoucí obrat –a proto také okamžitě zaujali investory. Peníze potřebovali na rychlejší rozvoj svého podnikání. Margareta Křížová a Michael Rostock jim udělali nabídku na částku 1 000 000 korun za 40 %, ale i díky rozdílnému názoru na optimalizaci výroby nakonec pánové jejich nabídku museli odmítnout.

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný.

Diskuse diváků
 • Radek PavlĂ­k 24. 9. 2018 13:57

  DĹŻvod

  Může mi někdo vysvětlit důvod, proč už pořad není v i-vysílání dostupný?

 • Eduard 27. 4. 2014 11:23

  Na tento projekt nemĂĄte penĂ­ze

  ŘeĹĄenĂ­ globĂĄlnĂ­ho problĂŠmu pitnĂĄ voda pro 2 miliardy lidĂ­,by vaĹĄe penĂ­ze nest…

 • KryĹĄpĂ­n 30. 9. 2012 16:44

  PodnikĂĄnĂ­ v USA zdarma

  DĂ­ky Johne! http://ebook.podnikanivusa.com/download/John_Vahara_Podnikani_v_US…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obrate se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 52 minut – Rok výroby: 2010 – P  ST
Žánr: Zábava
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Nejoblíbenější projekty
Největší propadáky
Související pořady