Den D IV. (11/13)

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 1  
Sdílet
| Poslat odkaz

Nové tváře a nové podnikatelské nápady. Kdo přesvědčí pětici náročných investorů a získá až 3 milióny korun pro svůj projekt? Provází J. Pokorný. Režie V. Forst

Nová řada, noví investoři, nové nápady. Dnes se pokusí získat investory pro své podnikatelské plány Jaroslav Kučera, kterého si diváci možná pamatují z dřívějších řad díky jeho nazouváku, pro současnou pětici investorů bude ale neznámý. Co přinese tentokrát? Martin Čepela a David Hampl spojili své síly a stejně jako řada jiných se vrhli na podnikání se slevovými vouchery. Dělají to ale jinak. I další projekt vznikl spojením sil několika lidí zapálených pro jednu věc. Mají šanci uspět projekt revolučního „dotykového baru“? TadeᚠDaněk a Karolína Skotáková dají ochutnat investorům svoji pálenku z medu. A František Švanhauser pro změnu vsadil na rostlinné oleje. Jeho prezentace skočí mimořádně zajímavě. Uspěje dnes večer někdo z těchto podnikatelů a získá investory na svoji stranu?

Radost 2

Ohodnote:nelíbílíbí
Celkem hlasů: 172
Podnikatel: Jaroslav Kučera
Požadovaná investice: 1 000 000 Kč
Nabízený podíl: 18 %
Investor: -
Klikněte pro větší obrázek

Pan Jaroslav už v doupěti investorů byl, konkrétně v 1. řadě se svým nazouvákem ponožek. Zkusil proto štěstí i podruhé, tentokrát s vylepšeným navlékačem trenýrek, tepláků a kalhot pro osoby se sníženou pohyblivostí. Investici 1 000 000 Kč by vložil do patentu, protože nic takového ještě nebylo vymyšleno, do výrobního procesu, reklamy a montáže výrobku. Přes působivou prezentaci s názornou ukázkou funkčnosti výrobku však napodruhé u investorů neuspěl.

Vouchery

Ohodnote:nelíbílíbí
Celkem hlasů: 136
Podnikatel: David Hampl, Martin Čepela
Požadovaná investice: 400 000 Kč
Nabízený podíl: 20 %
Investor: -
Klikněte pro větší obrázek

Pánové David Hampl a Martin Čepela přišli s nápadem na prodej nepoužitých voucherů – voucherynaprodej.cz. Tento již hotový aukční systém chtěli inovovat, investovat do reklamy a do ověřovacích dopisů. A protože 25 % z 9000 prodaných voucherů zůstává nevyužito, viděli v systému velký potenciál. Projekt však byl z velké části nedomyšlený a měl spoustu otazníků, trh se slevami už je navíc nasycený, a proto investici nezískali.

Touch bar

Ohodnote:nelíbílíbí
Celkem hlasů: 320
Podnikatel: Pavel Homolka, Petr Semrád, Milan Koša, LukᚠDesenský
Požadovaná investice: 900 000 Kč
Nabízený podíl: 10 %
Investor: Petra Rychnovská, Michal Hanus
Klikněte pro větší obrázek

Tito čtyři podnikatelé přinesli do doupěte projekt Touch bar, multidotykový laserový systém sloužící k reklamním sdělením na skleněné dotykové ploše. 1 metr této plochy stojí 99 000 korun, díky kterým by byli levnější než konkurence v USA a Velké Británii. Jejich prezentace postupně zaujala všechny investory, krom Michaela Rostocka. Petra Rychnovská s Michalem Hanusem se dohodli na společné investici 450 000 za 10% podíl ve firmě a pánové jejich nabídku přijali.

Pálenka z medu

Ohodnote:nelíbílíbí
Celkem hlasů: 151
Podnikatel: TadeᚠDaněk, Karolína Skotáková
Požadovaná investice: 1 000 000 Kč
Nabízený podíl: 30 %
Investor: -
Klikněte pro větší obrázek

Budoucí obchodní i životní partneři Karolína Skotáková a TadeᚠDaněk nabídli investorům svoji originální, ovšem stále nepatentovanou pálenku z medu, kterou mohli investoři i osobně vyzkoušet. Pálenku původně vymyslel Tadeášův dědeček a Tadeᚠse rozhodl recept zúročit. Mohlo to být mládím, svérázným způsobem vlastní prezentace nebo naprostou nepřipraveností podnikat, požadovaný milion korun dvojice každopádně nezískala a investoři si do poslední chvíle nebyli jistí, zda nešlo o recesi.

Recyklace rostlinných olejů

Ohodnote:nelíbílíbí
Celkem hlasů: 184
Podnikatel: František Švanhauser
Požadovaná investice: 1 000 000 Kč
Nabízený podíl: 50 %
Investor: -
Klikněte pro větší obrázek

Jezdit na rostlinný olej? Proč ne, řekl si další podnikatel, František Švanhauser. Jeho cílem byla recyklace a distribuce použitého rostlinného oleje vykupovaného z restaurací. Prodávat ho chtěl pro technické účely v automobilovém průmyslu. V české republice ovšem není pohon na rostlinný olej povolen. Nejen tento, ale i další důvody, jako malá rozšiřitelnost bysnysu a celkově nedotažený nápad podnikateli, jenž měl výrazné antipatie k Michaelovi Rostockovi, investici překazily.

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný.

Diskuse diváků
 • Radek PavlĂ­k 24. 9. 2018 13:57

  DĹŻvod

  Může mi někdo vysvětlit důvod, proč už pořad není v i-vysílání dostupný?

 • Eduard 27. 4. 2014 11:23

  Na tento projekt nemĂĄte penĂ­ze

  ŘeĹĄenĂ­ globĂĄlnĂ­ho problĂŠmu pitnĂĄ voda pro 2 miliardy lidĂ­,by vaĹĄe penĂ­ze nest…

 • KryĹĄpĂ­n 30. 9. 2012 16:44

  PodnikĂĄnĂ­ v USA zdarma

  DĂ­ky Johne! http://ebook.podnikanivusa.com/download/John_Vahara_Podnikani_v_US…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obrate se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 52 minut – Rok výroby: 2010 – P  ST
Žánr: Zábava
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Nejoblíbenější projekty
Největší propadáky
Související pořady