Den D IV. (10/13)

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 1  
Sdílet
| Poslat odkaz

Nové tváře a nové podnikatelské nápady. Kdo přesvědčí pětici náročných investorů a získá až 3 milióny korun pro svůj projekt? Provází J. Pokorný. Režie V. Forst

Nová řada, noví investoři, nové nápady. Před pětici investorů, kteří hledají projekty, do kterých by mohli vložit své peníze a zkušenosti, dnes předstoupí jako první Martin Šorm se svým provokativním projektem M-investice. Jak si povede Ivo Tupý s přítelkyní, kteří donesou do studia specifický lavor? Jaroslav Holeček věří, že přišel na nový způsob, jak se učit cizí jazyky na dálku. Dalším z podnikatelů, kteří se zaměřili na ekologická paliva, je Ivan Sloboda. Peníze by chtěl vydělávat prodejem speciálních briket. A sourozenci Michal a Lubomír Galbaví odhalí jeden z nejvýraznějších projektů této řady – domy s lidskou tváří. Uspěje dnes večer některý z těchto projektů?

M-investice

Ohodnote:nelíbílíbí
Celkem hlasů: 223
Podnikatel: Martin Šorm
Požadovaná investice: 300 000 Kč
Nabízený podíl: 20 %
Investor: -
Klikněte pro větší obrázek

Martin Šorm přišel do Dne D se serverem pro zprostředkování mikroinvestic do podnikání, který nazval Den E. Název není náhoda, podnikatel chtěl investovat do bývalých projektů pořadu Den D a dostat je do výchozí podoby. Částku 300 000 Kč si vybral záměrně, aby upoutal pozornost investorů. Podle Margarety Křížové to však bylo něco jako kupónová privatizace v mikropodnikání. Sám Martin Šorm kdysi do jednoho projektu z pořadu Den D vložil své peníze, ale zatím je zpět nevydělal, protože projekt je stále ve fázi příprav. I díky tomu nezískal důvěru investorů a požadované peníze nezískal.

Laminátové umyvadlo

Ohodnote:nelíbílíbí
Celkem hlasů: 259
Podnikatel: Ivo Tupý, Pavla Bušková
Požadovaná investice: 2 140 000 Kč
Nabízený podíl: 50 %
Investor: -
Klikněte pro větší obrázek

Nudí vás už klasická bílá umyvadla? Ivo Tupý a Pavla Bušková do pořadu přinesli jejich inovaci, jednalo se o laminátová sanitární zařízení s dekorem dřeva. Tato umyvadla jsou sice patentovaná, ale ještě se ani nevyrábí. Jedno umyvadlo se mělo prodávat za 16 000 Kč, což se Petře Rychnovské zdálo příliš drahé, navíc při bližším pohledu a omaku působilo levně. Margaretě Křížové i Johnu Vanharovi se designově nelíbilo, a protože ani zbylé dva investory dvojice nepřesvědčila, k investici nedošlo.

Speakonline

Ohodnote:nelíbílíbí
Celkem hlasů: 299
Podnikatel: Jaroslav Holeček
Požadovaná investice: 400 000 Kč
Nabízený podíl: 35 %
Investor: Margareta Křížová
Klikněte pro větší obrázek

Pokud se chtete naučit cizím jazykům i bez docházení na kurzy, Jaroslav Holeček a jeho webové stránky pro živou konverzaci v cizích jazycích pomocí livechatu by vám to mohli umožnit. V svém projektu Speakonline si Jaroslav sám vyzkoušel kvalitu svých lektorů a získané peníze chtěl použít především na reklamu. Petra Rychnovská si tuto živou konverzaci přímo ve studiu vyzkoušela. Podle ostatních investorů by však lidé tento server nepotřebovali, protože způsobů jak zdarma komunikovat po telefonu už je řada a stále přibývají. Margaretě Křížové se ovšem tento nápad zalíbil, a nabídla Jaroslavovi jeho požadovaných 400 000, ovšem za 40 % podíl s tím, že by ji musel především přesvědčit o kvalitě svých lektorů. Po chvilkovém váhání byla její nabídka přijata.

Dřevěné brikety

Ohodnote:nelíbílíbí
Celkem hlasů: 176
Podnikatel: Ivan Sloboda
Požadovaná investice: 2 500 000 Kč
Nabízený podíl: 10 %
Investor: -
Klikněte pro větší obrázek

Podle Ivana Slobody by dřevěné brikety na topení byly výhodný byznys, protože je u nás v ČR nikdo nevyrábí. Za 2 500 000 Kč, které od investorů požaduje, by chtěl hlavně nakoupit zařízení a suroviny na jejich výrobu a vozit je především do zahraničí. Ovšem podle Michaela Rostocka podobné produkty dávno existují, a proto do tohoto projektu nehodlal investovat. Jeho názor sdíleli také ostatní investoři a pan Sloboda si o investování do svého snu mohl nechat pouze zdát.

Humanic House

Ohodnote:nelíbílíbí
Celkem hlasů: 400
Podnikatel: Michal a Lubomír Galbavý
Požadovaná investice: 990 000 Kč
Nabízený podíl: 20 %
Investor: -
Klikněte pro větší obrázek

Dvojčata Michal a Lubomír do doupěte přinesli svůj projekt Humanic Houses, domy s lidskou tváří. Tvorba těchto 3D počítačových modelů měla mít komerční využití – domy funkční, určené např. pro restaurace, snow centra a casina, jejich funkčnost měli dokonce patentovanou. Investoři od začátku prezentace zadržovali smích, Michaelovi Rostockovi přišly domy doslova hnusné a Michalovi Hanusovi jako šaškárna z Las Vegas. Podle mladých podnikatelů je to unikátní nemovitost, která by mohla posloužit i jako reklama, ale investorům přišla spíše k smíchu. K investici proto nedošlo.

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný.

Diskuse diváků
 • Radek PavlĂ­k 24. 9. 2018 13:57

  DĹŻvod

  Může mi někdo vysvětlit důvod, proč už pořad není v i-vysílání dostupný?

 • Eduard 27. 4. 2014 11:23

  Na tento projekt nemĂĄte penĂ­ze

  ŘeĹĄenĂ­ globĂĄlnĂ­ho problĂŠmu pitnĂĄ voda pro 2 miliardy lidĂ­,by vaĹĄe penĂ­ze nest…

 • KryĹĄpĂ­n 30. 9. 2012 16:44

  PodnikĂĄnĂ­ v USA zdarma

  DĂ­ky Johne! http://ebook.podnikanivusa.com/download/John_Vahara_Podnikani_v_US…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obrate se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 52 minut – Rok výroby: 2010 – P  ST
Žánr: Zábava
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Nejoblíbenější projekty
Největší propadáky
Související pořady