Den D IV. (7/13)

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 2  
Sdílet
| Poslat odkaz

Nové tváře a nové podnikatelské nápady. Kdo přesvědčí pětici náročných investorů a získá až 3 milióny korun pro svůj projekt? Provází J. Pokorný. Režie V. Forst

Kdo dnes předstoupí před investory čekající v doupěti? Jan Levec tvrdí, že miliony mu vydělají Šílenci na hradě. Marta Plecitá zase věří, že zisky přinese její Veselá nohavice. Michal Hrabec, Milan Rusnák a Petr Zelenka budou investory přesvědčovat, že na trhu je zájem o domy se speciálními funkcemi. Libor Hataš chce vydělávat peníze tím, že by všechno označil svojí speciální technologií. A Tomáš Kašpar s manželkou Dášou mají diář pro všechny, kteří ve svém životě ztrácejí směr a potřebují pomoc. Uspěje dnes večer někdo z těchto podnikatelů a získá peníze a kontakty investorů?

Šílenci na hradě

Ohodnoťte:nelíbílíbí
Celkem hlasů: 165
Podnikatel: Jan Levec
Požadovaná investice: 450 000 Kč
Nabízený podíl: 30 %
Investor: -
Klikněte pro větší obrázek

Jan Levec je fanouškem soutěžních adrenalinových pořadů. Jeden takový by chtěl natáčet. Jmenoval by se Šílenci na hradě, sám by ho moderoval a peníze investorů by šly na natočení pilotního dílu. Scénář prvního dílu měl obsahovat to nejlepší ze všech podobných světových show, investory ale šplhání po hradbách a hledání indicie ve vnitřnostech dovezených z jatek nepřesvědčilo. „Připomíná mi to pejska a kočičku, když vařili dort,“ řekl John Vanhara. Ostatní investoři to viděli podobně, nebyli přesvědčení, že pořad by v této podobě mohl uspět, a tak Jan Levec odešel domů bez investice.

Veselá nohavice

Ohodnoťte:nelíbílíbí
Celkem hlasů: 167
Podnikatel: Marta Plecitá a její manžel Michal
Požadovaná investice: 280 000 Kč
Nabízený podíl: 10 %
Investor: -
Klikněte pro větší obrázek

Michal Plecitý a jeho manželka Marta se pustili do výroby českého oblečení pro děti. Michalova manželka ale nakonec nemohla přijet, a tak musel prezentaci zvládnout sám Michal. Podle manželů Plecitých je na českém trhu zájem o české textilní výrobky, investoři to ale viděli jinak. Konkurence asijského zboží je podle nich příliš veliká. „Český textilní průmysl je hrob,“ konstatoval Michal Rostock. Ostatní sice Michala Plecitého podpořili, podle jejich slov ale Michal Plecitý potřeboval jen poradit s prodejem a vstup investora by byl zbytečný.

Haidy dům

Ohodnoťte:nelíbílíbí
Celkem hlasů: 172
Podnikatel: Michal Hrabec, Milan Rusnák, Petr Zelenka
Požadovaná investice: 3 000 000 Kč
Nabízený podíl: 3 %
Investor: Michael Rostock-Poplar, Michal Hanus
Klikněte pro větší obrázek

Trojice podnikatelů představila dům, který má řadu automatických a dálkově ovládaných funkcí, s jejichž pomocí současně dosahuje zajímavých úspor. Celkem by potřebovali 50 milionů, proto za 3 miliony nabízeli podíl pouhá 3 %. Michala Rostocka a Michala Hanuse projekt zaujal. Ale každý chtěl za 1,5 milionu 3 %. To bylo víc než byla původní nabídka, a tak se rozjelo složité vyjednávání. Investoři nakonec museli ustoupit a každý z nich získal 2 %. Trojice podnikatelů zase naopak získala na svoji stranu dva silné hráče, s jejichž pomocí svůj byznys může akcelerovat ještě víc.

Označeno.cz

Ohodnoťte:nelíbílíbí
Celkem hlasů: 129
Podnikatel: Libor Hataš
Požadovaná investice: 920 000 Kč
Nabízený podíl: 30 %
Investor: -
Klikněte pro větší obrázek

Libor Hataš by chtěl zamezit krádežím s pomocí projektu, který označuje věci vyraženým kódem. Každou označenou věc by pak vyfotil a zadal do databáze. Tím by zlodějům krádeže ztížil. Investory ale nepřesvědčil. Přístroj na označování totiž nebyl jeho, ale pro prezentaci si ho vypůjčil. Neměl dostatečně připravená ani konkrétní čísla, a tak nakonec odešel s prázdnou.

FOKUS navigátor

Ohodnoťte:nelíbílíbí
Celkem hlasů: 191
Podnikatel: Tomáš Kašpar s manželkou Dášou
Požadovaná investice: 1 500 000 Kč
Nabízený podíl: 10 %
Investor: -
Klikněte pro větší obrázek

Tomáš Kašpar se svojí ženou věří, že našli společné poslání pomáhat lidem najít jejich potenciál. Základem úspěchu v životě a obzvlášť v podnikání je podle nich umění plánovat. A tak vytvořili speciální diář. Na jeho prvním vydání ale měli zisk cca 90 000 korun. To investory moc nepřesvědčilo. Navíc se neztotožnili ani s celým konceptem organizace pracovního a osobního času tak, jak ho Tomáš Kašpar představil. Obzvlášť když se ukázalo, že cílovou skupinou produktu jsou lidé ze síťového marketingu. A tak Tomáš Kašpar odešel bez investice.

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný.

Diskuse diváků
 • Radek Pavlík 24. 9. 2018 13:57

  Důvod

  Může mi někdo vysvětlit důvod, proč už pořad není v i-vysílání dostupný?

 • Eduard 27. 4. 2014 11:23

  Na tento projekt nemáte peníze

  Řešení globálního problému pitná voda pro 2 miliardy lidí,by vaše peníze nestačili ani na pat…

 • Kryšpín 30. 9. 2012 16:44

  Podnikání v USA zdarma

  Díky Johne! http://ebook.podnikanivusa.com/download/John_Vahara_Podnikani_v_USA.…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 52 minut – Rok výroby: 2010 – P  ST
Žánr: Zábava
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Nejoblíbenější projekty
Největší propadáky